НАБУ вважає, що Держгеонадра занизили для фірми збір за спецдозвіл на користування надрами у 10 разів

Національне антикорупційне бюро розслідує зловживання службовим становищем посадовців Державної служби геології та надр, які, ймовірно, занизили для ТОВ «Аркона Газ-Енергія» розмір офіційних платежів до бюджету за видачу спеціального дозволу на видобуток нафти і газу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду Києва від 28 серпня.

Кримінальне провадження зареєстроване 2 березня 2018 року.

За матеріалами справи, Держгеонадра у травні 2017-го без аукціону видало ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціальний дозвіл на користування надрами з подальшим видобування нафти і газу на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі в Полтавській області.

За спецдозвіл компанія заплатила 3,86 млн грн. Розрахунок збору проведено на основі матеріалів геолого-економічної оцінки запасів Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища Полтавської області, поданих ТОВ «Аркона Газ-Енергія» та затверджених протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин № 3659 від 28.09.2016.. Оцінка проводилась ДП «Укрнаукагеоцентр» на основі матеріалів, наданих «Аркона Газ-Енергія», без врахування результатів геолого-економічної оцінки запасів вуглеводнів Червонолуцького родовища, затверджених протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин № 2148 від 21.12.2010.

Як вважають у НАБУ, збір за видачу спеціального дозволу мав бути у 10 разів вищим. А в разі проведення відкритого аукціону з продажу цього спеціального дозволу сума сплачених до бюджету коштів могла бути ще вищою.

Детективи отримали в суді дозволи на доступ документів щодо проведення оцінки вартості запасів нафти і газу.

Журналісти програми «Схеми» пов’язують компанію «Аркона Газ-Енергія» з юристами з оточення Петра Порошенка. Співзасновниками фірми є колишній працівник прокуратури Донецької області Ігор Мичко, Олександр Нещотний і Олексій Гребенченко, який на початку 2000-х років працював у ПАТ «Укропткульттовари», кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі є Петро Порошенко. Половина статутного капіталу компанії належить белізькому офшору «Ешбері Юніверсал ЛТД».

3 вересня в.о. голови Держгеонадра викрили на отриманні 3 000 доларів від представника підприємства за сприяння в одержанні документів для здійснення робіт з видобування торфу. Чиновника взяли під варту з альтернативою застави у майже 106 тис. грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check