НАБУ отримало доступ до номера телефону Онищенка

Суд дав доступ детективам Національного антикорупційного бюро до даних з номера мобільного телефона нардепа Олександра Онищенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 23 серпня.

Йдеться про інформацію за період з 01.01.2015 по 31.12.2016 із зазначенням абонентських номерів, з якими відбувались з’єднання, дати, часу, тривалості кожного з’єднання, місцеперебування абонентів.

В ході досудового розслідування встановлено, що народний депутат Онищенко у 2015-2016 роках використовував цей номер мобільного телефону, що підтверджується як протоколом його допиту в якості свідка від 22.02.2016, так і документами та речовими доказами, що виявлені 14.07.2016 при обшуку за місцем проживання Онищенка.

11.05.2018 проведено допит в якості свідка журналіста Дмитра Гнапа, який є керівником проекту «Слідство.інфо» на «Громадському ТБ». В ході допиту Гнап повідомив, що наприкінці 2016 року мав декілька зустрічей з народним депутатом Онищенком в країнах Європи з метою проведення інтерв’ю. Під час однієї з таких зустрічей, 22.12.2016 року, Онищенко добровільно надав йому можливість ознайомитися та сфотографувати вміст особистого електронного листування з низкою осіб з у програмі «WhatsApp».

Кримінальне провадження № 52016000000000466 зареєстроване 07.12.2016 за ч.4 ст.368 КК.

Журналіст Гнап добровільно надав детективу НАБУ флеш-накопичувач, на якому містяться аудіо-запис його розмови з Онищенком, а також фотознімки продемонстрованої йому переписки.

Листування стосується, зокрема, обговорення обставин, що можуть свідчити про одержання окремими народними депутатами та іншими вищими посадовими особами держави неправомірної вигоди за прийняття рішень.

За версією детективів, вищезгаданий номер мобільного міг використовуватись Онищенком саме для таких розмов і переписки.

26 липня 2018 року НАБУ закінчило розслідування «газової справи» нардепа Олександра Онищенка. Оскільки підозрюваний перебуває за межами України, то про завершення розслідування повідомлено його адвокатів.

За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».

Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.

Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них — двоє близьких людей, які виконували роль співорганізаторів, решта — працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check