На Рівненщині суд скасував умовний вирок і дав 4 роки чоловіку, який приніс хабар поліцейському

За крадіжку мотоцикла і передачу $500 співробітнику поліції за непритягнення до відповідальності чоловіка засудили до 4 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Апеляційного суду Рівненської області від 13 вересня.

У серпні минулого року чоловік викрав мотоцикл. Через два тижні він передав заступнику начальника Сарненського відділу поліції $500 за непритягнення до кримінальної відповідальності.

У березні 2018-го Сарненський райсуд в особі судді Олексія Рижого засудив його до 4 років позбавлення волі із конфіскацією $500 неправомірної вигоди. Водночас суд звільнив чоловіка від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки.

Прокурор подав апеляцію, зазначивши, що особа не може бути звільнена від відбуття покарання за корупційний злочин (ч.3 ст. 369 КК). Крім того, прокурор вимагав конфіскації всього майна.

Обвинувачений також подав апеляцію, вимагаючи виправдати його від пропозиції неправомірної вигоди. На його думку, у вироку показання замначальника поліції відображено неправильно, не так, як він розповідав це у судовому засіданні. За версією обвинуваченого, він зайшов у кабінет, замначальника поліції запитав, чи все нормально, відкрив блокнот, підсунув йому і він поклав туди гроші  на знак вдячності за ставлення до нього, а не за вирішення питання по крадіжці мотоцикла.

Але апеляційний суд вважає, що обвинувачений усвідомлював, що надає незаконну винагороду службовій особі, яка займає відповідальне становище і надав гроші за закриття справи.

Водночас суд погодився, що звільнення від відбуття покарання особи, засудженої за ч.3 ст.369 КК, тобто корупційний злочин, є незаконним. Крім того, суд вирішив конфіскувати  в обинуваченого 1/4 майна.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check