Менеджерів Захарченка, які ховаються в «ДНР» арештували заочно

Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для колишнього ліквідатора ТОВ «Закарпатполіметали» Олексія Громчакова і екс-керівника ТОВ «Карпатська рудна компанія» і ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» Валерія Бредихіна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвали суду від 14 вересня.

Обох підозрюваних рішенням суду заочно взято під варто.

У разі затримання суд розгляне питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м’який запобіжний захід.

На даний час місце перебування Громчакова та Бредихіна не встановлено. Це підтверджується заявами адвокатів, що ці особи знаходяться що останній знаходиться на території так званої «ДНР» і не можуть прибути до слідчого, інформацією Служби Безпеки України, матеріалами кримінального провадження та негласних слідчих розшукових дій.

У листопаді 2016 їх оголосили у розшук.

Печерський районний суд Києва у 2016-2018 рр. неодноразово виносив ухвали про дозвіл на затримання підозрюваних з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Відповідно до інформації Укрбюро Інтерполу, Бредихін та Громчаков оголошені у міжнародний розшук.

Прокурор просив застосувати до них запобіжний захід у вигляді взяття під варту з метою внесення до Генерального секретаріату Інтерполу клопотання про «арешт з метою екстрадиції».

За матеріалами справи, ліквідатор ТОВ «Закарпатполіметали» Громчаков за попередньою змовою з керівником ТОВ «Карпатська рудна компанія» і ТОВ «Гірничо-геологічне підприємство «Бріком» Бредихіним у 2013-2014 рр. вчинили заволодіння на користь останнього майном ТОВ «Закарпатполіметали», яке належить одному із державних підприємств, під час проведення процедури банкрутства, чим завдали збитків на суму понад 11 млн. грн.

За інформацією ЗМІ, територія Мужіївського родовища площею 41,7 га перебуває в оренді ТОВ «Закарпатполіметали» на період до 2053 року. «Закарпатполіметали» засноване державною АК «Українські поліметали». Однак з 2007 року підприємство припинило роботу через фінансові труднощі.

З метою відновлення платоспроможності «Закарпатполіметали» почало розпродувати майно, яке скуповували фірми близькі до екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка.

У 2012 році «Карпатська рудна компанія» Бредихіна також отримала ліцензію на користування надрами Мужіївського родовища золота.

Валерій Бредихін мав спільну фірму «Линкруст» з дружиною Захарченка Людмилою. Крім того, він разом із екс-міністром МВС Віталієм Захарченком володіє торговою маркою «Трибушани».

Востаннє Генпрокуратура викликала Бредихіна на допит у справі про заволодіння майном золоторудника в Закарпатській області 3 вересня 2018 року.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check