ГПУ не змогла стягнути 148 мільйонів з «Львівгазу» Фірташа

Господарський суд Києва відмовив у позові заступника генпрокурора в інтересах держави до ПАТ «Львівгаз» про визнання недійсним договору та стягнення  148 млн грн.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 29 серпня.

У 2012 році  Міністерство енергетики та вугільної промисловості уклало договір про передачу газорозподільної системи ПАТ «Львівгаз» на праві господарського відання. Державне майно використовуалось компанією безоплатно.

8 травня 2015 року набрав чинності закон «Про ринок природного газу», яким встановлено, що газорозподільні системи, власником яких є держава, не можуть перебувати в користуванні оператора на праві господарського відання, крім випадків, коли йдеться про оператора з державного сектору економіки.

У лютому 2017-го уряд затвердив типові договори оренди та експлуатації газорозподільних систем. У травні 2017 року Міністерство енергетики і «Львівгаз» підписали додаткову угоду і протокол розбіжностей до договору 2012 року.

Прокурор подав позов про визнання недійсним договорів і стягнення 148,4 млн грн, які держава могла б отримати в якості орендної плати за 2013-2017 рр.

Однак суд зазначив, що Міністерство і «Львівгаз» у 2012 і 2017 рр. укладали договори на виконання постанов кабміну, які залишаються чинними. Тому суд не встановив порушень при укладенні цих договорів. У позові про стягнення збитків також відмовлено.

На рішення суду ГПУ може подати апеляцію.

Акціонерами «Львівгазу» є НАК «Нафтогаз України» (25%), а також компанії, які пов’язують з Дмитром Фірташем – ПрАТ  «Газтек», кіпрська компанія Matheron Limited (22,8%), ТОВ «Омега-Капітал» (9,9%), ТОВ «Транзит-Інвест» (9,9%).

У серпні цього року суд аналогічно відмовив у визнанні недійсним договору про безоплатну експлуатацію газорозподільної системи ПАТ «Харківгаз» і стягнення 40,08 млн грн.

Також у проваженні Госпсуду Києва аналогічний позов до «Волиньгазу» і стягнення 117,8 млн грн збитків. Розгляд справи по суті призначено на 20 вересня.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check