Фігурант справи НАБУ: заявник видав $90 тис. за хабар, щоб не повертати гроші

Фігурант справи про можливе отримання хабара головою Мироцької сільради у Київській області подав позов до заявника про повернення боргу.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Оболонського суду Києва від 23 серпня.

Позов подав Андрій Гриневич, затриманий 25 травня 2018-го разом із головою села і якому слідство відводить роль пособника.

Гриневич стверджує, що Сергій Потоцький, діючи умисно, з корисливих мотивів, шахрайським шляхом, з метою неповернення позики та фактичного заволодіння 90 тис. доларів, шляхом обману правоохоронних органів (співробітників НАБУ), імітував звернення про вимагання 90 тис. доларів хабара Мироцьким сільським головою.

При затриманні Гриневича гроші та оригінал боргової розписки було вилучено співробітниками НАБУ.

Суд залучив до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Національне антикорупційне бюро України, оскільки майбутнє рішення суду може вплинути на його права та обов’язки.

Підготовче судове засідання призначено на 22 жовтня о 15.00 у приміщенні Оболонського районного суду Києва (м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2-Є, каб. 26, п’ятий поверх).

3 серпня 2018 року детективи НАБУ повідомили голові сільради Олександру Деревінському про завершення досудового розслідування за фактом отримання ним 90 тис. доларів неправомірної вигоди.

За даними слідства, сільський голова за попередньою змовою з пособником вимагав та одержав хабар за затвердження детального плану території садибної житлової забудови орієнтовною площею 90 га у Київській області та вчинення дій задля підписання відповідного рішення сільради.

За інформацією 04597.com.ua, у докризовий період, до 2008 року, Сергій Потоцький скупив у жителів села земельні ділянки (паї) загальною площею близько 30 га.

Разом з іншими власниками сусідніх земельних ділянок, що загалом складають територію загальною площею біля 90 га, Потоцький мав намір збудувати в селі Мироцьке котеджне містечко «Азур» з дитячим садочком, початковою школою, медпунктом, аптекою, штучними водоймами та ін.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check