Апеляційний суд заочно взяв під варту фігуранта справи Мартиненка, який перебуває у розшуку

Апеляційний суд задовольнив клопотання заступника керівника підрозділу детективів НАБУ про взяття під варту Євгена Буги.

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 20 вересня.

Раніше, 31 серпня, Солом’янський суд відмовився брати Бугу під варту, зазначивши, що не отримав доказів, що Буга перебуває в міжнародному розшуку, що його включено до бази Інтерполу. А томв відсутні підстави для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності підозрюваного.

Прокурор подав апеляцію.

Встановлено, що постановою старшого детектива НАБУ від 28 вересня 2017 року підозрюваного оголошено в міжнародний розшук, а відповідні матеріали скеровано до РА Укрбюро Інтерполу.

Апеляційний суд пояснив, що чинний КПК не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) має бути винесена органом досудового розслідування відповідна постанова, що і було зроблено.

Як вважає апеляційний суд, дата винесення НАБУ постанови про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук, її скерування з відповідними матеріалами до Укрбюро Інтерполу та внесення відомостей про це до ЄРДР і є початком перебування особи в міжнародному розшуку в розумінні вимог ст. 281 КПК України, а будь-яких інших документів, зокрема, довідки Інтерполу, витягу з бази Інтерполу тощо, зазначена норма закону не вимагає. Тому, як вважає суд, Буга вже перебуває у міжнародному розшуку і клопотання про взяття під варту можна розглядати за його відсутності.

За версією слідства, Буга входить злочинної організації нардепа Миколи Мартиненка, члени якої обернули на свою користь 17,28 млн доларів ДП «СхідГЗК» від закупівель уранового концентрату за завищеною ціною у 2014-2016 роках.

Буга підозрюється в пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі злочинною організацією, а також участі у злочинній організації та у злочинах, вчинюваних такою організацією.

Детективам не вдалося встановити його місцезнаходження. Тому повідомлення про підозру надіслано поштою за місцем проживання, вручено представнику житлово-експлуатаційної служби. Згодом НАБУ з’ясувало, що Буга може проживати в Ризі і повідомлення про підозру та повістку про виклик на допит надіслано до Латвійської Республіки. У відповідь детективи отримали розписку Буги про отримання повідомлення, але на допит він не з’явився.

За даними НАБУ, постановою детектива від 31 травня 2017 року підозрюваного оголошено у загальнодержавний розшук, а з 28.09.2017 року – у міжнародний. 31 жовтня 2017 суд дав дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для вирішення запобіжного заходу.

Окрім Буги у всеукраїнському розшуку також перебуває Павло Скаленко, який, за версією НАБУ, створював для Мартиненка панамську офшорну компанію Bradcrest Investment S.A, і Володимир Святненко, який був представником фірми в Україні.

Нагадаємо, що справу щодо інших 6 фігурантів так званої справи Мартиненка передано до суду.

Колишньому нардепу Миколі Мартиненку та керівникам держпідприємств інкримінується заволодіння коштами  ДП «НАЕК «Енергоатом» і ДП «СхідГЗК», відмивання грошей та участь у злочинній організації.

1 серпня Апеляційний суд Києва скасував ухвалу Шевченківського суду про повернення обвинувального акту і ухвалив призначити справу до розгляду в суді першої інстанції.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check