Суддя, який закрив справу Кернеса, поскаржився на тиск з боку ГПУ

Суддя Київського райсуду Полтави Андрій Антонов подав заяву до Вищої ради правосуддя про втручання в його дільність.

Про це йдеться у заяві, що оприлюднена на сайті ВРП.

Суддя повідомив, що через нехтування прокурорами ГПУ своїми професійними обов’язками, не зміг винести рішення по суті обвинувачення і мусив закрити справу.

10 серпня на олошення ухвали представники ГПУ не з’явилися, але того ж дня на брифінгу повідомили, що стосовно судді відкрито справу за ст. 375 КК – постановлення завідомо неправосудного рішення.

У своїй заяві Антонов наголосив, що до перегляду цього рішення судами вищих інстанцій в ГПУ заявили про його незаконність, хоча правосуддя Україні здійснюється виключно судами.

«Цілеспрямовно здійснено тиск та дискредитацію мене як судді особисто та всієї судової гілки влади в очах суспільства», – вважає Антонов.

Крім того, 10 серпня Нацагентство з питань запобігання корупції повідомило, що проведе повну перевірку декларацій судді за 2015, 2016 і 2017 рр. Ці дії Антонов розцінює як розправу за постановлене рішення.

У своїй заяві до ВРП він просить вжити заходів щодо незалежності суддів та авторитету правосуддя.

Нагадаємо, що 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу проти мера Харкова Геннадія Кернеса, розцінивши неявку прокурорів на дебати як відмову від обвинувачення.

Сторона обвинувачення не з’явилась до суду протягом 7 судових засідань поспіль (з 2 по 10 липня), не повідомивши про причини свого неприбуття.

Мера Харкова та двох його охоронців звинувачували у викраденні, побитті та погрозах стосовно двох прихильників Євромайдану в січні 2014 року.

16 серпня ГПУ подала апеляцію на закриття справи Кернеса.

Після ухвалення вищезгаданого рішення проект «Декларації» опублікував розслідування, що батьки дружини судді Антонова за останні роки придбали три квартири та два дорогих автомобілі.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check