Суддя Аблов поскаржився, що НАБУ завело справу на суддів через аеропорт «Одеса»

Суддя Євген Аблов поскаржився голові Вищої ради правосуддя на втручання НАБУ в його діяльність при розгляді адміністративної справи.

Про це інформує «Судовий репортер»  з посиланням на повідомлення судді.

26 квітня Аблов відкрив провадження за позовом ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» до держреєстратора і КМДА. Компанія оскаржувала реєстрацію обтяжень нерухомого майна і вимагала виключити записи з реєстру.

Арешт на майно було накладено 7 березня за рішенням Солом’янського суду у справі, яку розслідує НАБУ. Йдеться про можливі зловживання посадовців Одеської міськради у змові з представниками приватних структур щодо заволодіння комунальним майном аеропорту «Одеса».  16 липня 2018 Апеляційний суд залишив арешт без змін.

Паралельно інвестор аеропорту намагається скасувати арешт в Окружному адмінсуді Києва. Остаточне рішення ще не ухвалено. Але 27 квітня суддя Аблов в ухвалі зазначив, що дії держреєстратора мають ознаки протиправності, оскільки станом на дату реєстрації обтяження рішення Солом’янського суду про арешт майна не було внесено до реєстру судових рішень. У такому разі реєстратор мав зупинити розгляд заяви про обтяження і зробити запит до суду на копію рішення. Суддя в якості забезпечення позову заборонив у подальшому будь-які реєстраційні дії щодо майна.

1 серпня 2018 року, як стверджує Аблов, йому стало відомо, що НАБУ зареєструвало кримінальне провадження щодо можливого отримання суддями ОАСК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах за повернення ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса» арештованого майна.

За версією Аблова, 31 липня о 16.30 до суду прибув старший детектив і через помічника спробував з ним зустрітися. Суддя начебто у присутності помічника детективу відмовив і заявив, що приватних бесід на роботі не веде. «Більш того, після пропозицій, які мені надходили від посадових осіб НАБУ у листопаді 2016 року, про які я не можу повідомити детально, оскільки така інформація є таємницею слідства у кримінальному провадженні», – зазначив Аблов у заяві.

1 серпня через канцелярію суду надійшло три повістки про виклик Аблова на допит в якості свідка у кримінальному провадженні. Ці виклики суддя розцінює як тиск і втручання в його діяльність.

Аблов повідомив, що у 2017-му вже двічі скаржився на НАБУ до Вищої ради правосуддя і директору НАБУ було внесено подання про виявлення і притягнення осіб до відповідальності. Однак, як підкреслив суддя, бюро так і не вжило заходів.

За словами судді, в червні 2017 зареєстроване кримінальне провадження за фактом втручання в його діяльність. Також Аблов нагадав про справу НАБУ щодо суддів, які винесли рішення на користь екс-голови ДФС Романа Насірова, у зв’язку з чим він також звернувся в ГПУ.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check