Співвласника ринку «7 кілометр» повідомили про підозру і посадили під домашній арешт

Співвласнику «7 кілометра» Віктору Добрянському повідомили про підозру у незаконному захопленні частки ринку.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на інформацію в реєстрі судових рішень.

19 липня Віктору Добрянському повідомлено підозру у протиправному заволодінні майном, відмиванні грошей і підробленні документів. Добрянський є директором і засновником  ТОВ «Віктор Д», якому належить 28,5% у ТОВ «Промтоварний ринок» («7 кілометр»).

Шевченківський суд Києва призначив йому запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт за місцем проживання в Одесі.

За версією слідчих СБУ, у травні 2014 року Добрянський, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, організував підробку підписів своєї матері Ірини Чернат у договорі про відступлення частки у статутному капіталі ТОВ «Віктор Д» шляхом її купівлі-продажу та протоколі загальних зборів учасників, на підставі яких проведено реєстрацію зміни учасників ТОВ «Віктор Д», внаслідок чого Добрянський заволодів 100% статутного капіталу.

У червні 2014 «Віктор Д» переписали на Леоніда Іпатенка і Романа Максименка, а згодом знову оформили на Добрянського, у цьому слідчі вбачають ознаки відмивання і легалізації майна.

У травні 2018 судово-почеркознавча експертиза підтвердила підробку підписів на документах.

Добрянському загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. У 2017 році слідство також припускало причетність Добрянського до фінансування та підтримку бойовиків терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР». Однак через понад півроку підозру в цьому йому не висунули.

2 серпня суд арештував статутний капітал ТОВ «ВІБАЙ» в розмірі 1 млн грн, власником якого є Добрянський. Також арештовані два житлові будинки і 68/100 торгово-побутового комплексу.

Крім того, 19 липня повідомлено про підозру Роману Максименку, на якого було записано частку «Віктор Д». Сьогодні він працює молодшим інспектором батальйону фізичної охорони поліції охорони в Одеській області. Йому інкримінують пособництво у протиправному заволодінні майном, відмиванні грошей. Суд також застосував до нього цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, що в січні 2018-го суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та Леонідом Іпатенком, який значився другим співзасновником ТОВ «Віктор Д». Іпатенка покарали 425 тис. грн штрафу.

Як відомо, на ринку «7 кілометр» не перший рік тривають корпоративні конфлікти.

У 2010 році акціонери відступили 25% компанії сина народного депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка. Пізніше з’явилася інформація, що це сталося під тиском і за фактом було зареєстроване кримінальне провадження.

У грудні 2017 співвласниця ринку Ірина Чернат програла позов в першій інстанції про визнання недійсним договору дарування акцій компанії Іванющенка. Вона стверджувала, що відступила 4,5% статутного капіталу через тиск і погрози і посилалася на зареєстроване кримінальне провадження. Але суд вирішив, що її вимоги будуть обгрунтовані тільки, коли у справі з’явиться обвинувальний вирок.

На сьогодні ринком «7 кілометр» (ТОВ «Промтоварний ринок») володіють Ірина Чернат (15%), ТОВ «Віктор Д» Віктора Добрянського (28,5%), ТОВ «Капітал Фінанс М» Бориса та Тетяни Мельничуків ( 28,5%), а також кіпрська компанія Kittep Limited, що раніше належала сину Іванющенка (27,5%).

«7 кілометр» – другий за величиною оптово-роздрібний ринок після харківського «Барабашово» і один із найбільших у Східній Європі. Площа – 110 га.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check