СБУ завела справу на суддю, яка дозволила громадянину В’єтнаму приватизувати багатоповерхівку в Києві

Служба безпеки України розслідує можливе постановлення неправосудного рішення суддею Солом’янського районного суду Києва Владленою Лазаренко.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 8 серпня.

Відомості внесено до ЄРДР 31 травня 2018 року за ч.1 ст. 375 КК.

11 грудні 2017 року Лазаренко задовольнила позов громадянина Вєтнаму То Тієн Туан до деякої фізособи та визнала його право власності на багатоповерховий житловий будинок по вул. Нововокзальна, у тому числі на 243 квартир у вказаному будинку.

За матеріалами справи, в’єтнамець у 2016 році купив земельні ділянки і фінансував будівництво будинку, а відповідач займався отриманням дозволів на роботи, укладенням договорів з підрядниками. У червні 2017-го після фактичного закінчення будівництва реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт було скасовано, що унеможливило для То Тієн Туан отримання документів про готовність будинку до експлуатації.

Суд першої інстанції позов задовольнив і виходив з того, що земельні ділянки, на яких розташований будинок, належать позивачу і будівля зведена за його рахунок.

12 квітня 2018-го Апеляційний суд це рішення скасував. Встановлено, що Департамент містобудування та архітектури КМДА раніше видав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, де йдеться про висотність будинку – не більше чотирьох поверхів (у тому числі цокольного та мансардного), тоді як фактично будинок має підвал, цокольний поверх, 9 поверхів і технічний поверх, що свідчить про порушення будівельних норм і правил та є істотним відхиленням від проекту.

Задовольняючи позов, суддя Лазаренко не з’ясувала, що у провадженні Солом’янського суду перебуває за позовом прокуратури Києва в інтересах держави про зобов’язання То Тієн Туан провести перебудову самочинно збудованої багатоповерхівки, шляхом приведення у відповідність до Генерального плану міста. При цьому, провадження за позовом прокурора порушено раніше.

Печерський суд дав слідчому СБУ тимчасовий доступ до матеріалів обох справ. Якщо службові особи Солом’янського суду не забезпечать слідчому доступ, то Печерський суд може дати дозвіл на обшук.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check