Прокуратура третій рік відсуджує 22 га під Києвом у партнерки Хомутинніка

Апеляційний суд Київської області визнав недійсними документи щодо приватизациї земельних ділянок в Обухівському районі і витребував 21,8 га у власність держави.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову суду від 18 липня.

У 2007 році Обухівська райдержадміністрація виділила землю у власність 33 громадяням для ведення особистого селянського господарства. У 2008 вони продали її 24-річній Тамарі Олійник.

Прокуратура звернулася про повернення цієї землі в листопаді 2015 року. У позові йшлося, що землі ще у 2003 році були виділені у постійне користування Козинському лісництву ДП «Київське лісове господарство» і в законний спосіб вони не вилучалися, а їх передача у власність відбулася з порушенням зміни цільового призначення. Зокрема, не здійснювалося погодження з Державним комітетом лісового господарства України.

18 січня 2018 року суд відмовив у позові через пропуску строку позовної давності.

Прокурор подав апеляцію і доводив, що ДП «Київське лісове господарство» і управління лісового та мисливського господарства не знали про видання оскаржуваних розпоряджень чи державних актів на спірні земельні ділянки. У 2014 році на спірних ділянках проведено чергове базове лісовпорядкування та розроблений проект організації та розвитку лісового господарства. На момент лісовпорядкування спірні земельні ділянки були вкриті багаторічною деревною рослинністю та не мали ознак їх використання у цілях, не повязаних з лісовим господарством.

Апеляційний суд погодився, що ділянки вибули із користування ДП «Київське лісове господарство» незаконно і поза його волею, а тому є підстави для їх витребування у добросовісного набувача – нового власника.

Суд вирішив, що строк позовної давності не пропущено, оскільки ДП «Київське лісове господарство» дізналося про порушення свого права лише у серпні 2015 року, після проведення звірки.

Тамара Олійник є співзасновницею ТОВ «Проектна землевпордяна група» разом із Юрієм Хомутинніком і Русланом Гризою із села Гусачівка, Обухівсього району.

За однією адресою з цією фірмою зареєстрована також «Інвестиційно-девелоперська компанія «Каскад» нардепа Віталія Хомутинніка і ВМГО «Молоді регіони».

Юрій Хомутиннік – це брат нардепа Віталія Хомутинніка, колишнього члена Партії регіонів.

У січні 2008 року нардеп Геннадій Москаль звинуватив брата Хомутинніка у тому, що він є керівником злочинної групи, яка викрадала машини. За матеріалами суду, в однієї з мешканок Києва вкрали “Бентлі” і запропонували повернути авто за $125 тиc. Наступного дня правоохоронці затримали викрадачів під час передачі викупу, якими начебто виявилися Юрій Хомутиннік і його спільник. 11 березня 2008 року Голосіївській районний суд Києва скасував постанову про порушення кримінальної справи щодо Юрія Хомутинніка.

 

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check