Прокуратура не відсудила 2 гектари у батька судді і сина сусіда Порошенка

Суд відмовив у позові керівника Броварської місцевої прокуратури про визнання недійсними і скасування рішень про передачу у власність 1,8 га землі та їх витребування на користь ДП «Іванківське лісове господарство».

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на постанову Апеляційного суду Київської області від 24 липня.

На думку прокурора, спірні ділянки вибули з власності держави незаконно, з порушенням Земельного і Лісового кодексів, оскільки на момент відчуження належали до земель лісогосподарського призначення і використовувалися ДП «Іванківське лісове господарство».

У лютому 2018-го прокуратура програла позов у першій інстанції.

Суд встановив, що у 2004 році Іванківська РДА затвердила проект відведення ділянок у власність для особистого селянського господарства. Зокрема, 1,83 га отримав Григорій Сітайло. У 2008 році цільове призначення частини ділянки площею 0,25 га було змінено на садівництво. У подальшому на ділянці був зведений будинок.

У грудні 2010 Сітайло продав землю і будинок Артему Коваленку.

Як з’ясував суд, проект землеустрою спірної ділянки затверджений Іванківською райдержадміністрацією, Управлінням Держкомзему у Іванківському районі Київської області, відділом містобудування, архітектури ЖКГ та розвитку інфраструктури Іванківської РДА. Крім того, на акті про встановлення меж ділянки є підпис керівника Іванківського Держлісгоспу та печатка підприємства. Як зазначив суд, прокурор не вказав, які порушення є у проекті землеустрою. Доказів постійного користування ділянками ДП «Іванківське лісове господарство» суду не надано.

Григорій Сітайло був керівником справами апарату Верховної Ради України, у 2012 його притягнули до дисципланірної відповідальності, після того, як ВР на тендері начебто помилково включила у список автомобілів обслуговування броньованого «Мерседес» S-600. Також він є батьком Лесі Сітайло, яка з квітня 2010 року є суддею Київського апеляційного господарського суду.

Землю і будинок Сітайло продав Артему Коваленку, який є сином Анатолія Коваленка, в минулому нардепа (1995-1998 рр.), керівника Печерської райради і райдержадміністрації (1994-2006 рр.), депутата Київради від «Народного блоку Литвина» (2006-2008 рр.).

У період, коли Коваленко керував Печерським районо, Григорій Сітайло очолював КП «Печерськ». У 2002-2008 Сітайло був керівником ТОВ «Спеціалізоване мисливське господарстве «Полісся». Засновниками цього підприємства є Анатолій Коваленко з сином Артемом.

Анатолій Коваленко з сім’єю проживав на вулиці Грушевського,9 – в цьому будинку також має квартиру Петро Порошенко. На початку 2000-х Коваленко в інтерв’ю визнав, що іноді бачить свого сусіда, а також, що Порошенко допомагав впорядковувати йому двір.

Крім того, Артем Коваленко має низку спільних компаній з Ігорем Гладковським – сином першого заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони України, бізнес-партнера Петра Порошенка. Це ТОВ «ГГК «Фінанс», що надає юридичні послуги, і ТОВ «Київбіоенерго», що займається обробкою і видаленням безпечних відходів.

Старший син Анатолія Коваленка, якого також звуть Анатолій, є членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, а раніше був парламентським помічником народного депутата Петра Порошенка.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check