НАБУ підозрює, що Мін’юст переплатив 31 мільйон за квартири

Національне антикорупційне бюро розслідує можливу розтрату коштів при закупівлі житла Міністерством юстиції.

Про це повідомляє «Судовий репортер». з посиланням на ухвалу суду від 21 серпня.

19 грудня 2016 року Міністерство юстиції уклало 47 договорів з ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент» на придбання житла селі Гатне Київської області, вул. Свободи, 1-А, ЖК «Озерний гай Гатне». 73 8 млн грн перераховано в якості передоплати. Середня вартість придбаного житла становила 25 386 гривень за квадратний метр. Квартири куплені з оздобленням, сантехнічними приладами та кухонними гарнітурами.

Водночас на сайтах компаній-забудовників вказано, що ціна житла в новобудовах села Гатне складає від 10 460 до 18 300 грн/м2. Вартість квадратного метра в ЖК «Озерний гай Гатне» становить від 10 500 до 16 038 грн/м2. Порівняльний аналіз вартості аналогічних квартир в будинку № 1-А по вул. Свободи, в селі Гатне, які ТОВ «КУА «Крістал Ессет Менеджмент» реалізовані Міністерству юстиції та іншим покупцям, показав, що Мін’юст придбав квартири за ціною завищеною приблизно на 10 860 грн/м2. Відповідно, з бюджету було надмірно сплачено  31,6 млн грн.

Дані за ч. 5 ст. 191 КК внесено до ЄРДР 15 березня 2018 року.

З метою визначення ринкової вартості квартир призначено судову будівельно-оціночну експертизу, проведення якої доручено експертам ДНДЕКЦ МВС України.

2 серпня від експерта до НАБУ надійшло клопотання про надання додаткових матеріалів, а саме переліку видів та якості опоряджувальних покриттів конструктивних елементів квартир. Суд дав детективам тимчасовий доступ до вказаних документів «КУА «Крістал Ессет Менеджмент».

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check