Суд стягнув Каськіву 7,5 мільйона з фірми, через яку він має кримінальну справу

Московський районний суд м. Харкова стягнув з ТОВ «Глорія» 7,46 млн грн на користь екс-керівника Держінвестпроекту Владислава Каськіва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 8 серпня.

За матеріалами справи, у 2012 році компанія «Глорія» виграла тендер Держінвестпроекту на розміщення інформації про інвестиційні можливості України у світових ЗМІ. Фірма отримала 7,46 млн грн із запланованих 9,9 млн. Держфінінспекція актом від 21.05.2015 встановила нецільове використання коштів, надання послуг ніяк не підтвердилося.

Підозру було висунуто екс-керівнику Держінвестпроекту  Владиславу Каськіву. Він перебував у розшуку, у 2016 році був затриманий у Панамі і Україна ініціювала його екстрадицію.

Екс-керівник Держінвестпроекту повернувся з Панами у ніч на 1 листопада 2017 року. Згідно з документами Держказначейства, 25 жовтня 2017 року Каськів вніс 7,46 млн грн в якості компенсації шкоди, заподіяної державі.

Подавши позов про стягнення витрат, Каськів стверджував, що оплатив збитки, завдані компанією «Глорія», і діяв її інтересах. Зазначав, що у випадку невідшкодування для підприємства існувала загроза стягнення коштів, пені та штрафних санкцій, що могло призвести до банкрутства. Каськів повідомив, що інформував «Глорію» про свої дії, але станом на дату звернення з позовом, будь-якої відповіді не отримав.

Представник фірми «Глорія» доводив, що позивач не надав жодних доказів настання негативних наслідків у випадку несплати збитків і загрози банкрутства.

Суд визнав розмір завданої шкоди встановленим на підставі акту ДФІ. Доказів її самостійної сплати чи добровільного відшкодування «Глорією» витрат Каськіву суд не побачив, тому позов задовольнив.

У «Глорії» неодноразово змінювалися засновники. У 2018 році її переписали на Миколу Сіренка. Також компанія змінила місце реєстрації з Києва на Харків. За даними Youcontrol, станом на початок серпня у компанії є податковий борг близько 9 тис. грн.

Нагадаємо, що Каськіва обвинувачують у привласненні, розтраті майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК) і службовому підробленні (ч.2 ст.366 КК). За такими статтями йому могло б загрожувати до 12 років позбавлення волі.

Печерський суд застосував до Каськіва запобіжний захід у вигляді застави у 160 тис грн. Згодом суд повернув Каськіву закордонний паспорт, щоб він міг виїздити за межі України для догляду за малолітньою дитиною.

Кримінальну справу Каськіва розглядатиме Шевченківський районний суд Києва. У справі змінювали підсудність, оскільки в Печерському суді не вдалося сформувати колегію.

Генпрокурор Юрій Луценко раніше припустив, що Каськіву можуть призначити умовне покарання.

Як відомо, Панама дозволила його екстрадицію тільки за вищезгаданою справою. Тому наразі правоохоронні органи України не можуть повідомити Каськіву підозру за іншими епізодами.

Нагадаємо, що 23 червня 2018 року суд взяв під варту з альтернативою 2,6 млн грн застави двоюрідного брата Каськіва Олександра Матковського. Йому, а також рідному брату Каськіва інкримінується участь у розтраті 259 млн грн на двох нацпроектах – «Чиста вода» щодо встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні. Сам Владислав Каськів не є підозрюваним за цим епізодом. Його рідний брат, за останньою інформацією, перебував за межами України.

Крім того, в грудні 2017 НАБУ повідомило про підозру чотирьом особам також у справі про розтрату 259 млн грн, виділених Держінвестпроектом на національні проекти «Якісна вода» і «Олімпійська надія-2022».

Двоюрідного брата Каськіва суд взяв під варту, а він планував подорож Карибським узбережжям

ПРОДАВЕЦЬ КАВИ БІЛЯ НАБУ ЗДАВ ПОДІЛЬНИКІВ КАСЬКІВА

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check