Юристи «Київводоканалу» давали гроші на розбудову «Межигір’я» Януковича, – ГПУ

ТОВ «Центр Безпеки Статус», що надавало юридичні послуги «Київводоканалу», перераховувало гроші ТОВ «Танталіт», яке володіло резиденцією «Межигір’я».

Про це йдеться в ухвалі Печерського суду Києва від 7 серпня,  повідомляє «Судовий репортер» .

За даними ГПУ, у період 2011-2012 років на рахунки ТОВ «Танталіт» фірмами з ознаками фіктивності, а саме ТОВ «Преміум Строй Буд», ТОВ «Торгівельний Дім «Діона», ТОВ «Сабулон», ТОВ «Центр Безпеки Статус», ТОВ «Ламінар» , ТОВ «Альтабор» перераховано більше 170 млн. грн. Гроші зараховані в якості орендної плати за користування нежитловими приміщеннями.

Але в ході розслідування встановлено, що у власності фірми «Танталіт» перебувало лише майно та земельні ділянки території резиденції «Межигір’я», якими фактично володів тодішній президент Віктор Янукович, і жодні об’єкти нерухомості резиденції будь-яким юридичним особам в оренду не здавались.

Слідчі ГПУ з’ясовують законність походження коштів на розбудову резиденції Януковича.

Під час слідства встановлено, що частина коштів, які перераховані ТОВ «Центр Безпеки Статус» на рахунки ТОВ «Танталіт», надійшли від ПрАТ «АК «Київводоканал» за надання юридичних послуг по справі, яка розглядалась Окружним адміністративним судом Києва. Печерський суд дав слідчим тимчасовий доступ до цієї судової справи.

Йдеться про позов «Київводоканалу» до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві. Суд визнав протиправною бездіяльність держуправління щодо неприйняття у встановлений строк рішення про продовження дії дозволу на спеціальне водокористування і зобов’язав дозвіл продовжити.

У 2015 році журналісти опублікували розслідування про те, як нерухомість «Київводоканалу» була приватизована на користь структур, близьких до Януковича. Крім того, у квітні 2011- серпні 2015 року до наглядової ради «Київводоканалу» входив Ярослав Бера, міноритарний акціонер «Радикал-Банку» і директор фірми «Ліор» Дмитра Сідляренка, заступника директора компанії «Танталіт».

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check