ГПУ закінчила розслідування справи Ємельянова

Генеральна прокуратура України закінчила розслідування справи за фактом втручання в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Про це стало відомо в засіданні Вищої ради правосуддя 30 серпня.

Член ВРП Микола Гусак зачитав листа судді Госпсуду Києва Алли Пригунової. Вона повідомила, що в липні ГПУ закінчила розслідування, а на початку серпня їй як потерпілій відкрили матеріали справи.

Підозрюваними у справі є суддя ВГСУ Артур Ємельянов і екс-голова ВГСУ Віктор Татьков.

30 серпня Ємельянов оскаржував у ВРП рішення Другої дисциплінарної палати від 4 червня 2018 року про застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення з посади. Цю скаргу подала третя особа із посиланням на відеозапис засідання Вищої ради юстиції 2016 року, на якому вирішувалось питання про відсторонення від посади Алли Пригунової у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Остання повідомила про тиск і втручання в її роботу з боку Ємельянова.

Вища рада правосуддя 30 серпня не змогла прийняти рішення і відклала розгляд справи, щоб ще попрацювати із матеріалом.

Нагадаємо, що з серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації).

За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над діяльністю та майном низки підприємств, які записані на їх близьке оточення. В рамках цієї справи слідчі з’ясували, що цивільна дружина Татькова начебто легалізувала 80 млн грн, отримані Татьковим від протиправної діяльності.

Восени 2016-го після повідомлення про підозру Татьков зник і на сьогодні перебуває у всеукраїнському розшуку. А до Ємельянова було застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків. За останньою інформацією, Татьков перебуває в Австрії. У квітні Печерський суд дав дозвіл на його затримання. Раніше Татьков відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку в Австрії.

Нагадаємо, що сама суддя Госпсуду Києва Пригунова і ще двоє адвокатів обвинувачуються в шахрайстві і отриманні хабарів. Сума неправомірної вигоди оцінюється у 65 тис. доларів.

Пригунова вважає, що справа проти неї сфабрикована, оскільки вона є заявником у справі щодо судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова про втручання у діяльність судових органів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check