Арештували кінотеатр «Тампере», який Верховний суд повернув панамському офшору

Печерський суд арештував нежитловий будинок (кінотеатр) площею 2052 кв.м. по вул. Героїв Севастополя, 42 у м. Києві, який на праві власності зареєстровано за Корпорація «Лексафін Бізнес С.А.» із забороною розпоряджатися майном.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 15 серпня.

У 2008 році ТОВ «Дельта-ПФ» стало переможцем конкурсу на право оренди кінотеатру. Департамент комунальної власності КМДА уклав з компанією попередній договір оренди. За позовом «Дельта-ПФ» Госпсуд Києва визнав договір оренди укладеним.

Водночас 29.09.2008 КМДА припинено діяльність КП «Кінотератр «Тампере», за яким було закріплено будівлю, шляхом реорганізації через приєднання до ТОВ «Дельта-ПФ». Зокрема, складено передавальний акт, за яким фірмі передано все майно комунального підприємства. На підставі цього акту «Дельта-ПФ» зареєструвало право власності на кінотеатр.

13 листопада 2013 Апеляційний суд за скаргою прокуратури м. Києва рішення суду про визнання договору оренди укладеним скасував. Судом апеляційної інстанції встановлено, що власником кінотеатра є територіальна громада міста Києва, а тому лише з її дозволу можливе надання в оренду приміщень комунальної власності.

При цьому, жодних рішень щодо передачі комунального майна у оренду ТОВ «Дельта-ПФ» Київська міська рада не приймала, як і не було жодних офіційно підтверджених та документально оформлених фактів легітимної передачі в оренду цього майнового комплексу.

Жодним із вказаних вище розпорядчих актів КМДА передача товариству спірного майна у власність не передбачалася, спірне майно було закріплено за комунальним підприємством на праві повного господарського відання та перебувало у нього на балансі, тому при передачі такого майна приватній фірмі за передавальним актом, його правовий статус не змінювався.

Приймаючи рішення про припинення діяльності КП «Кінотеатр «Тампере» шляхом його реорганізації, Київська міська рада визначила, що переможець конкурсу на право оренди стане лише правонаступником вже існуючих прав та обов’язків комунального підприємства, а не змінювала статус переданого останньому комунального майна. До переліку об’єктів, що підлягають приватизації, будівля не була включена.

У 2014 році «Дельта – ПФ», маючи свідоцтво про право власності, передала кінотеатр в іпотеку корпорації «Лексафін Бізнес С.А.» (Панама). У 2016 році будівлю було переоформлено у власність «Лексафін Бізнес С.А.».

В листопаді 2017-го прокуратура Києва програла позов у Госпсуді Києва про визнання свідоцтва про право власності недійсним. 22 лютого 2018 року Київський апеляційний господарський суд це рішення скасував і визнав право власності за територіальною громадою міста Києва. Але 12 липня Верховний суд постанову скасував і направив справу на новий розгляд до апеляційної інстанції. Причиною стало те, що панамська компанія не була присутня при розгляді справи Апеляційним судом і відсутні докази, що її належно повідомили про час і місце судового засідання.

На підставі рішення Верховного суду державний реєстратор 1 серпня 2018 року скасував запис про право власності за територіальною громадою міста Києва. У даний час в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно значиться, що власником кінотеатру є корпорація «Лексафін Бізнес С.А.».

Водночас прокуратурою Києва з червня 2014 року розслідується кримінальне провадження за ч.5 ст.191 КК (привласнення, розтрата заволодіння майном зловживання службовим становищем) і ч.1 ст.367 КК (службова недбалість).  Прокурор попросив арештувати будівлю з посиланням на цю справу. Водночас жодної іншої інформації про розслідування вказаного провадження у відкритих джерелах немає.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check