Жінку, яка через релігію не хотіла подавати е-декларацію, засудили до громадських робіт

Колишню співробітницю управління соцзахисту населення Монастирищенської РДА Черкаської області засудили до 200 годин громадських робіт через неподачу електронної декларації.

Про це йдеться у вироку суду від 6 липня, повідомляє «Судовий репортер».

Також жінку на один рік позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що обвинувачена, маючи цифровий підпис, не подала електронну декларацію за 2016.

Своєї вини екс-чиновниця не визнала і пояснила, що натомість подала паперову декларацію. Керувалась при цьому нормами законодавства та своїми релігійними переконаннями.

Від НАЗК будь-яких зауважень і повідомлень не надходило, а тому вона вважала, що подана нею декларація прийнята в обробку.  Вона підкреслювала, що її намагаються притягнути до кримінальної відповідальності не за те, що вона не подала декларацію, а за те, що вона подала її не в тому виді, як це передбачено законом. Вбачає у цьому порушення права на свободу совісті.

На її думку, ідентифікація людини за якимись символами і цифрами (ЕЦП) є приниженням її гідності та честі. Вона є віруюча людина, православна християнка. В її розумінні, ідентифікація її цифрами і символами (електронний цифровий підпис), є прямим умисним добровільним зріканням Бога. Жінка заявила, що електронну декларацію не подавала та подавати наміру не має.

Інша співробітниця управління соцзахисту підтвердила, що на роботі проводилось роз’яснення і обвинувачена підписала заяву на отримання цифрового підпису, а, отримавши, сказала, що він їй непотрібен.

Адвокат передав суду довідку, що обвинувачена є прихожанкою Храму Різдва Пресвятої Богородиці, м. Монастирище. Але, на думку суду, це її вину не спростовує, оскільки вона мала можливість подати е-декларацію і умисно цього не зробила.

Суд зазначив, що подача декларації в електронному вигляді передбачена чинним законодавством і не суперечить Конституції та вимогам закону «Про свободу совісті та релігійні організації».

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check