За хабарі керівників міграційної служби Львівщини засудили на 5 років

Керівника Головного управління Державної міграційної служби у Львівській області Олександра Погорецького та його колишнього заступника Ореста Барана за хабарництво повторно засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 23 липня.

Обох засуджено до п’яти років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, з позбавленням права протягом трьох років обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

У грудні 2016 суд уже ухвалював аналогічний вирок. Але адвокати його оскаржили і справу розглядали повторно.

Начальник ДМС Львівської області був відсторонений, але, за даними ЗМІ, у 2017 через суд поновився на посаді.

За матеріалами справи, посадовці вимагали гроші у керівників територіальних підрозділів.

Йшлося про 3000 доларів за не звільнення з посади та щомісячно від 1500 гривень до 5000 гривень за не створення перешкод в службовій діяльності у вигляді безпідставних перевірок, незаконного притягнення до дисциплінарної відповідальності, не ініціювання питання про звільнення з посади та лояльне ставлення.

У слідства є дані, що гроші вимагали у керівників Миколаївського, Перемишлянського та Самбірського підрозділів ДМС

У серпні-вересні 2014 завідувач Перемишлянським районним сектором ДМС начебто передав обвинуваченим 30,8 тис. грн. Після передачі останнього траншу відбулися затримання.

Керівник ГУ ДМС України у Львівській області вину не визнав. Він вважає, що це була провокація його попередника, який нібито заявляв, що повернеться на посаду за будь-яку ціну. Його заступник також усе заперечував. Він вважає, що з записів його розмов з заявником можна було змонтувати аудіо файл, який є доказом обвинувачення. Завідувач Перемишлянського підрозділу в той час йшов у відпустку, тому розмова щодо «закриття питання» могла стосуватися саме цього, оскільки було невирішеним, хто виконуватиме обов’язки керівника підрозділу на період відпустки.

Керівник Перемишлянського підрозділу розповів, що гроші казали зібрати для «гарних відносин» з новим керівником. З його слів, кошти обвинувачені збирались везти до Києва, на атестацію. Коли він приніс останні 2000 доларів, то двічі не застав заступника начальника на роботі. Сам начальник мімікою і жестами повідомив, що гроші можна передати через іншу особу, що він і зробив.

Екс-керівник Самбірського підрозділу грошей не передав і був звільнений.

Колишній начальник Миколаївського підрозділу розповідав, що заступник начальника ДМС області на аркушах паперу написав «3000» і «50х50», з чого він зрозумів, що необхідно незаконно заробляти кошти та половину віддавати керівництву, а 3000 доларів дати, щоб залишитися на посаді. У червні 2014 він самостійно написав заяву про звільнення та переведення до іншого сектору.

На диктофонному записі зафіксовано, що заступник начальника ДМС пояснював можливість незаконного отримання коштів від громадян при вклейці фотокарток в паспорт, втраті та відновленні паспорта.

Захист посилався на те, що родичі колишнього начальника управління Скиби та одного з заявників у серпні-вересні 2014 року були працівниками ДСБЕЗ у м. Львові МВС України, а тому заяви про злочин є неправдивими. Але суд визнав ці твердження безпідставними. Також суд не побачив доказів того, що мала місце провокація хабара.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check