У справі прокурора Кулика продовжили досліджувати докази

Голосіївський суд Києва 24 липня провів засідання у справі заступника начальника Департаменту Генпрокуратури Костянтина Кулика, звинуваченого у незаконному збагаченні.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

На початку засідання прокурори САП попросили з’ясувати, чому обвинувачений двічі клопотав про відкладення засідання.

Кулик відповів, що лікувався за кордоном і передав суду документи, зміст яких попросив не розголошувати. Суддя Валігура підтвердив, що документи охоплюють цей період.

У засіданні досліджувалися диски, на яких були виписки із банківських рахунків Кулика та матері його дітей Ірини Німець. Протоколи огляду цих документів і паперові аналоги виписок уже розглядалися в суді в жовтні 2017 року і прокурор повідомив, що інформація в раніше досліджених документах рівноцінна. Але адвокат Ярослав Зейкан наполіг подивитися також диски.

Зазначимо, що Зейкан новий адвокат у цій справі. За його словами, інші чотири захисники не змогли прийти в суд, бо перебувають за кордоном.

Прокурор Сергій Козачина сказав, що в ході розслідування аналізувались доходи і витрати Кулика з початку його трудової діяльності у 1995 році. Це робилося, щоб показати, що він не міг мати таких заощаджень.

«У 2007 році людина тільки зарахувала собі 20 тис. євро… Він тоді працював у прокуратурі Харківської області», – прокоментував прокурор Козачина.

У матеріалах є дані про стан рахунків з 2003 року. Криміналізація незаконного збагачення відбулася у 2015 році.

Суддя Олександр Бойко звернув увагу, що Кулику не можуть інкримінувати його дії до 2015 року, коли це не було злочином.

Від початку 2018 року це перше засідання, яке суд присвятив розгляду по суті. Раніше два засідання не відбулися, а перед цим суд розглядав заяви захисту про відвід суддям і відвід прокурору.

Дата наступного засідання – 29 жовтня.

У наступних засідання суд має продовжити дослідження письмових доказів сторони обвинувачення.

Нагадаємо, що НАБУ розпочало розслідування за фактом незаконного збагачення Військового прокурора сил АТО 25 грудня 2015 року на підставі звернення народного депутата Віталія Купрія.

Костянтину Кулику інкримінується набуття нерухомого майна, законність якого не підтверджена доказами, на суму 2,86 млн грн.

ЗМІ повідомляли, що на матір прокурора і матір його дітей Ірину Німець оформлено низку об’єктів нерухомості в центрі Києва.

Раніше Ірина Німець працювала офіціанткою в «Чайна Таун», а сьогодні їй належить ательє ByNemez на Печерську. У 2015 році вона купила квартиру за 2,7 млн грн в Печерському районі Києва, право на яку в суді заявив Кулик, а також джип Land Cruiser 200 вартістю близько 1,2 млн грн. Також, за даними з публікацій у ЗМІ, Німець відома як власниця квартири на 52 кв.м. на вул. Саперно-Слобідській в Києві, тераси і двох машиномісць в ЖК «Дипломат-Хол», де мають квартири Кулик і його мати.

Сам Кулик у 2014 році, у розпал АТО, отримав у подарунок квартиру на 249 кв.м. в елітному комплексі «Дипломат-Хол» начебто від своєї матері. Попереднім власником цієї квартири був Гіві Макшеєв. У ЗМІ Макшеєва згадували як помічника екс-директора «Укрзалізниці» Остапюка. До призначення прокурором АТО Кулик працював у транспортній прокуратурі.

Також фірма «БЦ «Аюдар» матері Кулика у 2014 році брала участь у тендері на постачання залізниці анатрацитового вугілля, що добувається на окупованих територіях Донбасу, на суму понад 100 млн грн. Також пов’язана з матір’ю Кулика фірма вигравала тендер залізниці на поставку протигазів.

Після передачі справи проти Кулика до суду, у квітні 2017, генпрокурор Юрій Луценко перевів його на посаду заступника начальника Департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ.28 червня 2017 до Дня Конституції Кулик отримав від президента Петра Порошенка орден «За заслуги» третього ступеню за «значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм». У прокуратурі пояснили, що нагородили Кулика за його роль в конфіскації 1,5 млрд доларів злочинної організації Януковича.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check