Суд закінчив підготовче засідання щодо двох спільників Онищенка

Печерський суд завершив підготовче засідання і призначив до розгляду обвинувальний акт у справі директора ТОВ «Нафтогаз Трейд» Євгена Бистрицького і директора ТОВ «Газ Транс Груп» Олександра Канцелярука, яких звинувачують в участі у газових схемах нардепа Олександра Онищенка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Розгляд обвинувального акту призначено на 13 липня у відкритому судовому засіданні.
Один із адвокатів Канцелярука переконував, що справа не підсудна Печерському суду і наполягав, щоб суд звернувся до Апеляційного про визначення підсудності.
Прокурор Андрій Перов стверджував, що справа територіально підсудна саме цьому суду. За його словами, в обвинувальному акті наводяться адреси, де було вчинено дії, що інкримінуються Бистрицькому і Канцеляруку.
«Підписання аукціонних угод, договорів, коли очолюване Бистрицьким підприємство  «Нафтогаз Трейд» було визнане переможцем ауціону… пізніше підприємство це стало транзитним… всі ці документи підписувалися в офісі по вул.Хрещатик, 27-Б на території Печерського району», – пояснював прокурор Перов.
Суд після виходу з нарадчої кімнати повідомив, що вважає, що справа йому підсудна і обвинувальний акт відповідає вимогам КПК і підлягає розгляду.
Також у засіданні 2 липня суд за клопотанням прокурора продовжив строк тримання під вартою Олександра Канцелярука і строк дії обов’язків Євгена Бистрицького.
Прокурор вкотре заявив, що існують ризики їх переховування і впливу на свідків.
Щодо Канцелярука прокурор додав, що досі невідоме місцезнаходження частини господарської документації його фірми. Тому, за словами прокурора, є ризик спотворення речей та документів. Крім того, є ризик впливу на свідків, а такими є мама і дружина Канцелярука, які були начебто задіяні при обготівкуванні коштів.
Сам Канцелярук пізніше заявив, що прокурор озвучив неправдиву інформацію, оскільки його рідні не брали участі у цьому, а його мати взагалі уже померла.
Суд прийняв доводи прокурора і продовжив запобіжні заходи обвинуваченим.

Канцелярук перебуває під вартою із можливістю внесення застави у 16 млн грн. Таку заставу суд встановив йому у травні 2018 року.

Канцелярук і Бистрицький деякий час перебували у розшуку і були затримані восени 2017-го.

Після затримання Канцелярук стверджував, що йому не було відомо, що його оголосили у розшук, повісток про виклик до правоохоронних органів він не отримував, а текст підозри йому прислали поштою.

Бистрицький раніше також перебував під вартою. Але у квітні 2018-го суд зменшив йому заставу з 5,5 млн грн. до 528 тис. грн. і він вийшов на волю. На нього покладено низку обов’язків, зокрема утриматися від спілкування з деякими особами і здати закордонний паспорт.

Канцеляруку і Бистрицькому інкримінують злочини, передбачені ч.1 ст.255, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу, вчинені у складі злочинної організації (співучасть у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; фіктивне підприємництво; службове підроблення).

Канцелярук і Бистрицький були директорами компаній-переможців аукціонів із продажу природного газу за заниженими цінами, які у подальшому реалізовували газ вже за ринковими цінами та вчиняли дії з легалізації отриманих у такий спосіб прибутків. Ці компанії детективи вважають підконтрольними нардепу Олександру Онищенку.

18 грудня 2017-го Солом’янський суд Києва дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Онищенка і ще п’яти фігурантів «газової справи», серед яких матір біглого нардепа Інеса Кадирова.

Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

Водночас відомо, що більше року суд не може провести підготовче засідання у справі інших восьми обвинувачених, яких Національне антикорупційне бюро також вважає учасниками злочинної організації Онищенка. 26 червня засідання не відбулося у зв’язку з відпусткою судді з колегії. Раніше, у травні суд не провів засідання, оскільки одна з обвинувачених не мала захисника.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check