Суд отримав більше 10 заперечень і клопотань від Без’язикова

Шевченківський суд Києва 30 липня провів чергове засідання у справі полковника ЗСУ Івана Без’язикова, якого звинувачують у держзраді та участі у терористичній організації.

Про це повідомляє «Судовий репортер» .

Обвинувачений висловив своє обурення, що його заперечення і клопотання третій місяць не розглядаються. У відповідь головуюча суддя Лідія Щебуняєва відповіла, що була у відпустці.

Далі суд годину розглядав звернення Без’язикова.

Зокрема, обвинувачений вважає, що прокурор Олег Пересада незаконно озвучив у суді приватну інформацію щодо його дружини, а саме зміст телефонних розмов, що використовується у справі як докази. Як доводить Без’язиков прокурор не обгрунтував, на якій підставі знімалася ця інформація, не представив ухвалу суду. Він стверджує, що зміст розмов його дружини не має відношення до суті обвинувачення.

«Була розповсюджена інформація, яка мала за мету не доведення вини, а створення атмосфери», – заявив Без’язиков.

У відповідь суддя сказала, що заперечення долучили, а допустимість доказів буде оцінюватися у нарадчій кімнаті.

Також Без’язиков хотів, щоб при продовженні запобіжного заходу суд витребовував у прокурора письмове клопотання з додатками. За його словами, протягом року прокурор ще жодного разу не подав такого клопотання і суд, продовжуючи йому запобіжний захід, перебирає на себе функцію обвинувачення. Але суд визнав це клопотання необгрунтованим.

Зокрема, прокурор Олеся Скрипник, яка була в засіданні замість прокурора Пересади, сказала, що на цій стадії подача письмового клопотання не передбачена. З її слів, прокурор щоразу називає ризики і обгрунтовує необхідність тримання обвинуваченого під вартою.

Крім того, Без’язиков попросив, щоб прокурора зобов’язали долучити деякі матеріали досудового розслідування, які начебто спростовують його вину. Йдеться про огляд протоколу допиту свідка Без’язикова, огляд особової справи, документи щодо проведення обшуку та ін. Суд клопотання задовольнив і в наступне засідання прокурор має принести ці документи.

30 липня суд також планував продовжити досліжувати аудіозаписи. Але судді не змогли швидко відшукати в матеріалах диск із записом. Тому було вирішено відкласти розгляд до 8 серпня.

Нагадаємо, що 1 березня суд закінчив дослідження письмових доказів у справі Без’язикова і перейшов до дослідження аудіозаписів. Після цього почнеться допит свідків обвинувачення.

Показання проти Без’язикова мають дати двоє колишніх військовополонених, а також колишні учасники «ДНР».

Раніше прокурор зачитав протоколи огляду записів телефонних розмов Без’язикова з представниками «ДНР». Також доказами є переписка «Вконтакте» начебто між Без’язиковим і його дружиною під час перебування в полоні, телефонні розмови його дружини з бойовиком Басуріним.

Нагадаємо, що полковник ЗСУ Іван Без’язиков керував розвідкою 8-го армійського корпусу і брав участь у бойових діях на сході країни. У серпні 2014-го потрапив у полон «ДНР». Звільнений в липні 2016.

За версією обвинувачення, у полоні Без’язиков пішов на співпрацю з терористами і був заступником начальника відділу військової розвідки «ДНР».

Сам полковник своєї вини не визнає. Факт, що він носив у полоні військову форму «ДНР», він пояснює тим, що його одяг порвався і цю форму йому видали бойовики.

Адвокати стверджують, що Без’язикова намагались спровокувати і дискредитувати в полоні. Також захист посилається на Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими, в якій йдеться, що такі полонені не обов’язково утримуються у підвалах, а залучаються до роботи і мають право перебувати на свіжому повітрі.

Без’язиков сидить у СІЗО з грудня 2016 року. Його обвинувачують у державній зраді і участі у терористичній організації. За це полковнику загрожує до 15 років позбавлення волі.

Справу Без’язикова слухає колегія Шевченківського суду Києва у складі Лідії Щебуняєвої, Оксани Голуб і Віталія Циктіча.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check