Суд не переконався, що прокурор не спровокував на хабар прибиральника, який зберігав $380 тис.

Суд виправдав техніка-прибиральника Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України від звинувачень у пропозиції хабара слідчому і прокурору прокуратури міста Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок Подільського суду від 23 липня.

У квітні 2016 року оперативні працівники ГУ ДФС Києва, слідчий і прокурор прокуратури Києва проводили обшук у приватній квартирі. Обшук проводився у справі за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами ДФС в м. Києві.

У цій квартирі був зареєстрований технік-прибиральник Інституту технічної теплофізики НАН. Знаючи, що в квартирі зберігаються $380 тис. він начебто запропонував винагороду працівникам прокуратури за невиявлення і невилучення грошей.

За версією самого обвинуваченого, один із правоохоронців, ім’я якого він не зміг назвати, запропонував вийти на кухню, спитав, чи є в квартирі гроші і  запропонував, що за 10-20% від суми їх можуть не знайти. Обвинувачений стверджує, що це були не його гроші, а знайомого, який залишив їх на зберіганні, бо поїхав на відпочинок. Йому спало на думку, що задля запобігання можливих проблем краще буде віддати якусь суму, бо якби вилучили всі гроші, що знаходились на зберіганні, то він би не знав, як їх потім повертати. Обвинувачений розраховував на продаж власного автомобіля і запропонував $12-15 тис.

В якості свідка виступив знайомий обвинуваченого, який сказав, що це його гроші, зароблені законно підприємницькою діяльністю і які він збирав все життя на купівлю квартири. З його слів, гроші йому потім повернули.

В суді обвинувачений вину не визнавав і постійно говорив, що це була провокація співробітників прокуратури.

Суд встановив, що слідчі дії фіксувалися не повністю, а вибірково. Свідки з числа оперативних працівників розповіли, що обвинувачений неодноразово виходив з кімнати покурити чи попити води, але завжди у супроводі слідчого або прокурора. У подальшому прокурор зняв на телефон момент начебто пропозиції неправомірної вигоди. Водночас видно, що на телефоні видалено ряд файлів, які відновленню не підлягають, і записи не є послідовними. Переглянувши ці записи, суд не отримав доказів, які спростовують доводи обвинуваченого, що це була провокація, і доводять, що працівники прокуратури обмежились пасивним спостереженням.

Відео фактично не містить початку розмови, яка б зафіксувала від кого вийшла ініціатива розмови про передачу коштів. Запис починається вже з прохань обвинуваченого до прокурора озвучити суму, а потім обвинувачений каже, чому не хоче, щоб гроші були знайдені та вилучені. У наступному файлі є розмова зі слідчим, який узагальнено повторює слова обвинуваченого і називає їх пропозицією надання неправомірної вигоди, у відповідь на що обвинувачений все заперечує, після чого до кімнати запрошуються поняті. У підсумку суд визнав ці записи недопустимими доказами.

У зв’язку з заявою обвинуваченого про провокацію з боку співробітників прокуратури Києва було внесено дані до ЄРДР. 28 квітня 2017 року кримінальне провадження було закрито. Водночас, як вважає суд, це не може бути підставою для обвинувального вироку.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check