Суд дозволив затримати екс-суддю Татькова

Печерський суд Києва дав дозвіл на затримання підозрюваного екс-голови Вищого госпсуду Віктора Татькова з метою його приводу до зали суду для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані судового реєстру.

Суд виніс ухвалу про дозвіл на затримання 4 квітня. У публічному доступі її текст відсутній.

Водночас відомо, що адвокат Татькова оскаржував це рішення. Апеляційний суд суд відмовив у відкритті провадження, зазначивши, що такі ухвали не підлягають оскарженню в апеляційному порядку. Захисник також звернувся до Верховного суду, але не початку липня так само отримав відмову.

Нагадаємо, що раніше Татьков відмовився від спрощеної процедури екстрадиції і подав запит на отримання притулку в Австрії.

У березні цього року Печерський суд уже втретє відмовив ГПУ у взятті екс-судді під варту. Суд вкотре зазначив, що може розглянути клопотання про взяття під варту за відсутності підозрюваного тільки, якщо він оголошений у міжнародний розшук.

За даними Федерального управління карної поліції Австрії, станом на лютий 2018 року Віктор Татьков не перебував у міжнародному розшуку.

Вперше Генпрокуратура України клопотала про арешт Татькова у вересні 2017-го. 18 вересня Печерський суд клопотання задовольнив і обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Але 11 грудня 2017 року Апеляційний суд за скаргою адвоката це рішення скасував.

4 січня 2018 Печерський суд вдруге ухвалив взяти Татькова під варту. Але 21 лютого Апеляційний суд це рішення скасував, тому що підозрюваний не оголошений у міжнародний розшук.

Керівник Департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк пояснював, що інтерпол виключив Татькова з розшуку саме у зв’язку з недоліками українського законодавства щодо обрання запобіжного заходу і скасуванням рішень суду про його арешт.

Як відомо, екс-голова ВГСУ Віктор Татьков і діючий суддя Артур Ємельянов підозрюються у втручанні в діяльність судових органів і роботу автоматизованої системи документообігу суду.

Татьков після Революції гідності попав під люстрацію. А суддя Ємельянов продовжує працювати у Вищому госпсуді і не відсторонений від посади. До нього застосовано запобіжний захід у вигляді 1,5 млн грн застави і низку обов’язків. Для закінчення розслідування справи Ємельянова у прокуратури залишилося менше місяця і щоб розтягнути цей термін слідство постійно заморожували. Протягом 2017 року розслідування 6 разів зупинялося і 6 разів відновлювалося.

Крім того, з серпня 2017-го Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури розслідує ще одне кримінальне провадження стосовно Ємельянова і Татькова за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей), ч. 4 ст. 368 (хабарництво), ч. 1 ст. 255 ККУ (створення злочинної організації). За даними слідства, внаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь Ємельянов і Татьков отримали контроль над фінансово-господарською діяльністю та майном низки підприємств.

У березні 2018-го у слідства з’явились дані, що цивільна дружина Татькова – співачка Ярослава Красильникова – легалізувала гроші, незконно одержані екс-суддею, в сумі 80 млн грн. За останньою інформацією, Красильникова і малолітні діти Татькова проживають у Відні.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check