Адвокату агента НАБУ не вдалося оскаржити повідомлення про підозру

Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу прокурора ГПУ і наклав арешт на речі, вилучені в агента НАБУ Сергія Тітєнкова (Боярського), який підозрюється у підбурюванні першого заступника Голови Державної міграційної служби Діни Пімахової до отримання $30 тис. хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 5 червня.

Раніше в лютому 2018-го суд відмовився арештовувати речі. Після цього Генпрокуратура повернула Тітєнкову речі, гроші та документи, що не мають слідів злочину. 

Відтак апеляційний суд наклав арешт тільки на те, що не було повернуто прокурором, – телефони, електронні пристрої, електронні носії інформації. У списку – три стільникових телефона, три електронних планшета, ноутбук, два жорстких диска, два флешнакопичувачі.

23 травня суд відмовив адвокату Тітєнкова у відкритті провадження для оскарження повідомлення про підозру.

У березні 2018-го набули чинності зміни до КПК, які дозволяють оскаржити повідомлення про підозру на стадії досудового провадження.

Суд зауважив, що це положення КПК не має зворотньої дії в часі. Відомості до ЄРДР внесено у вересні 2017-го, а підозра пред’явлена 30.11.2017. Тому, на думку суду, повідомлення про підозру оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року СБУ затримала агента НАБУ Сергія Тітєнкова (Боярського) під час спроби дати хабар заступнику голови Держміграції Діні Пімаховій.

Після цього Генпрокуратура провела обшук в елітному селищі Козин, за місцем проживання агента Катерини Сивокінь, яку насправді звуть Катерина Сікорська і котра відома участю у «бурштиновій справі». Катерина, видаючи себе за представника іноземної компанії «Фуджейра» (Fujairah), начебто передала нардепам та їх помічникам понад $300 тис. за сприяння у видобутку бурштину в Україні.

За словами генпрокурора Юрія Луценка, агент Катерина також консультувала Боярського у справі Пімахової.

За підбуруювання Пімахової до отримання хабара Катерину також повідомлено про підозру.

Суди вже двічі відмовили в арешті майна, вилученого за місцем проживання агента Катерини. Слідчий посилався на необхідність збереження речових доказів, але суд вважає, що доказів на підтвердження цих обставин він достатньо не надав. У списку вилучених речей – доповідна записка на керівника другого підрозділу детективів НАБУ, рукописні записи, бланки з логотипами Fujairah Building Industries, цільова легенда-біографія, довідка про проходження Катериною Сікорською служби в органах МВС, паспорт громадянина України на ім’я Катерини Сивокінь.

За версією ГПУ, керівник підрозділу НАБУ у змові з агентами Боярським (Тітєнковим) і Сікорською з метою викриття першого заступника голови ДМС створили умови для провокування і підбурювання до одержання нею $30 тис. хабара.

29 листопада агент НАБУ Сергій Боярський був затриманий СБУ і ГПУ, коли намагався передати Пімаховій частину хабара у сумі $15 тис. за сприяння у початку виготовлення документів, що підтверджують громадянство України.

У НАБУ стверджують, що це була не провокація, а спецоперація, яку зірвали Генпрокуратура і Служба безпеки України.

Після скандалу Діна Пімахова подала у відставку з посади замголови Держміграції. Статусу підозрюваної вона досі не має.

Сергій Боярський є сином колишнього нардепа від Партії регіонів Юрія Боярського.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check