Стала відома дата апеляції у справі Мартиненка

Апеляційний суд призначив на 1 серпня засідання щодо оскарження повернення обвинувального акту у так званій справі Мартиненка.

Про це повідомляє «Судовий репортер»  з посиланням на дані суду.

Засідання планується на 10.35. Справу розглядатимуть судді Олександр Чорний, Віра Ковальська, Роман Ігнатов, Маргарита Васильєва і Олександр Кияшко.

19 липня суд задовольнив самовідвід трьох суддів із п’яти в колегії – Тетяни Тютюн, Олександра Журавля і Оксани Павленко.

Судді заявили самовідвід у зв’язку з неприпустимістю повторної участі у справі.

Судді Тютюн, Журавель і Павленко були задіяні на стадії досудового розслідування. Зокрема, при оскарженні адвокатом Мартиненка бездіяльності НАБУ, який вимагав закрити справу у зв’язку із закінченням розумного строку розслідування.

Нагадаємо, 21 червня Шевченківський суд Києва повернув обвинувальний акт у справі, де одним із обвинувачених є колишній нардеп Микола Мартиненко. Апеляційні скарги на це рішення подав як прокурор САП, так і адвокати обвинувачених. Дата розгляду по суті наразі невизначена.

Нагадаємо, що у так званій «справі Мартиненка» шестеро обвинувачених:

* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався було затримано та обрано запобіжний захід.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check