Справа Межигір’я: адвокати Ставицького попросили відкласти засідання

Святошинський суд Києва 11 липня відклав підготовче засідання у справі екс-голови правління НАК «Надра України» Едуарда Ставицького щодо заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд задовольнив клопотання захисту і відклав засідання на 24 вересня.

Головуюча суддя Валентина Новик повідомила, що надійшли заяви від деяких адвокатів про відкладення засідання. Один із них повідомив, що перебуває у відрядженні, інший, що перебуває у щорічній відпустці, ще двоє адвокатів поінформували, що мають у цей день засідання у Солом’янському суді Києва.

Суддя Сергій Дячук звернув увагу, що заяви адвокатів надійшли 10 липня, тобто напередодні.

«На сьогодні було заплановано засідання, яке вимагало певного часу. І суд не призначав інших справ. Тому судді зараз будуть дві години бити байдики замість того, щоб розглядати інші справи… В жодній заяві не запропоновано комфортний режим роботи захисника. Тобто людина у відпустці, але коли вона виходить незрозуміло. Інша у відрядженні, але невідомо, чи після відрядження вона планує відпустку. В такому режимі суд, безумовно, не повинен працювати», – зазначив суддя Дячук.

Суддя висловив побажання, щоб у подальшому подібних ситуацій не виникало, а в протилежному випадку пообіцяв жорстко реагувати.

До суду також не з’явилися обвинувачені Едуард Ставицький і Павло Литовченко. Суддя Новик сказала, що вони були належно повідомлені про засідання.

Нагадаємо, крім Ставицького, обвинуваченими також є екс-директор ТОВ «Танталіт» Павло Литовченко і приватний нотаріус Юлія Ткаченко.

За матеріалами справи, у 2007 році вони організували виведення майна «Межигір’я» з власності держави. Спочатку майно, вартістю 540 млн грн, вилучили з управління Державного управління справами з передачею до статутного капіталу НАК «Надра України», а далі його обміняли під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвесттрейд», вартістю понад 33 млн грн. Далі фактичним власником «Межигір’я» став Віктор Янукович, який розбудував там свою приватну резиденцію.

У 2017 році суд повернув «Межигір’я» у власність держави.

За часів президентства Віктора Януковича з 24 грудня 2012 по 27 лютого 2014 року Еудард Ставицький був міністром енергетики та вугільної промисловості.

Зараз Ставицький перебуває у загальнодержавному розшуку. У травні 2017 Інтерпол зняв його з міжнародного розшуку, визнавши його кримінальне переслідування політичним.

У січні 2018 року Генпрокуратура викликала Ставицького для ознайомлення з матеріалами справи, але екс-міністр не з’явився.

Водночас відомо, що 30 квітня 2018 р. Окружний адмінсуд Києва відмовив у відкритті провадження за заявою Ставицького. Екс-чиновник вимагав визнати протиправною бездіяльність Нацполіції щодо незакриття оперативно-розшукових справ щодо нього і хотів, щоб суд зобов’язав поліцію виключити його з державного розшуку. Але суд не відкрив провадження, зазначивши, що такі справи вирішуються у порядку кримінального судочинства.

У позовній заяві Ставицький стверджував, що слідчі мають дані про його місцезнаходження.

За останньою інформацією, екс-міністр проживає в Ізраїлі під іменем Натана Розенберга і має громадянство цієї країни. Раніше Україна направила запит про його екстрадицію.

Крім того, поліція Вінницької області з’ясувала, що аби дружина і сини Едуарда Ставицького отримали громадянство Ізраїлю, держреєстратор, ймовірно, сфальсифікував документи покійної прабабусі дружини екс-міністра. 28 листопада 2017 про підозру повідомлено колишній начальниці відділу держреєстрації актів цивільного стану Немирівського райуправління юстиції, а також матері цієї екс-чиновниці.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check