Спільникам Онищенка не зачитали обвинувальний акт: адвокат ініціював зміну підсудності

Суд не зміг розглянути обвинувальний акт у справі директора ТОВ «Нафтогаз Трейд» Євгена Бистрицького і директора ТОВ «Газ Транс Груп» Олександра Канцелярука, яких звинувачують в участі у газових схемах нардепа Олександра Онищенка.

Про це стало відомо в засіданні Печерського суду 13 липня, повідомляє «Судовий репортер».

Адвокат Євгена Бистрицького передав клопотання про відкладення справи до моменту розгляду Апеляційним судом Києва його заяви про направлення справи до Солом’янського суду. Цей захисник та ще один адвокат у засідання 13 липня не прийшли.

«Клопотання про відкладення не є підставою для неявки в судове засідання з боку захисників. Поважних причин неявки, передбачених КПК, я не почув. Якщо не буде в наступне засідання забезпечено явку захисників, прошу розглянути питання про призначення захисника…», – сказав прокурор антикорупційної прокуратури Андрій Перов.

Суд ухвалив відкласти засідання і з’ясувати причину неявки адвоката. Дата наступного засідання буде повідомлена додатково.

В Апеляційному суді розгляд клопотання адвоката Трофімова заплановано на 17 липня.

Нагадаємо, що 2 липня Печерський суд провів підготовче засідання у справі і призначив до розгляду обвинувальний акт.

Канцеляруку і Бистрицькому інкримінують злочини, передбачені ч.1 ст.255, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу, вчинені у складі злочинної організації (співучасть у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; фіктивне підприємництво; службове підроблення).

Канцелярук і Бистрицький були директорами компаній-переможців аукціонів із продажу природного газу за заниженими цінами, які у подальшому реалізовували газ вже за ринковими цінами та вчиняли дії з легалізації отриманих у такий спосіб прибутків. Ці компанії детективи вважають підконтрольними нардепу Олександру Онищенку.

Канцелярук перебуває під вартою із можливістю внесення застави у 16 млн грн. Таку заставу суд встановив йому у травні 2018 року.

Обвинувачені деякий час перебували у розшуку і були затримані восени 2017-го.

Після затримання Канцелярук стверджував, що йому не було відомо, що його оголосили у розшук, повісток про виклик до правоохоронних органів він не отримував, а текст підозри йому прислали поштою.

Бистрицький раніше також перебував під вартою. Але у квітні 2018-го суд зменшив йому заставу з 5,5 млн грн. до 528 тис. грн. і він вийшов на волю. На нього покладено низку обов’язків, зокрема утриматися від спілкування з деякими особами і здати закордонний паспорт.

18 грудня 2017-го Солом’янський суд Києва дав дозвіл на заочне розслідування стосовно Онищенка і ще п’яти фігурантів «газової справи», серед яких матір біглого нардепа Інеса Кадирова.

Онищенко підозрюється у створенні злочинної організації і заволодінні коштами від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування». Збиток держави оцінюється у понад 740 млн грн.

Водночас відомо, що більше року суд не може провести підготовче засідання у справі інших восьми обвинувачених, яких Національне антикорупційне бюро також вважає учасниками злочинної організації Онищенка. 26 червня засідання не відбулося у зв’язку з відпусткою судді з колегії. Раніше, у травні суд не провів засідання, оскільки одна з обвинувачених не мала захисника.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check