СБУ розслідує, як в Києві на 12 мільйонів дешевше продали будинок комунальної власності.

Столичне управління СБУ розслідує зловживання службовим становищем при відчуженні будинку комунального автогосподарства по вул. Кудрявській узвіз, 3.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду.

Йдеться про нежилий будинок площею 3916,7 кв.м., який був закріплений за КП Київської облради «Автогосподарство» на праві комунальної власності.

У зв’язку з заборгованістю на 2,3 млн. грн. податкова описала майно комунального підприємства в податкову заставу.

У жовтні 2017-го суд дозволив погашення боргу за рахунок майна КП, за винятком будинку.

В грудні 2017-го суд задовольнив апеляцію ДФС і дозволив погашення боргу за рахунок всього майна.

Податківці запропонували КП самостійно найняти оцінювача майна. Це було зроблено. ТОВ «Українська експертна група» оцінила будинок у 17,4 млн грн. Однак у січні 2018-го облрада замінила генерального директора КП КОР «Автогосподарство». Новий керівник повідомив ДФС, що комунальне підприємство не буде залучати оцінювача через відсутність коштів, хоча оцінку вже провели і ДФС про це інформували. У подальшому посадові особи ГУ ДФС у м. Києві, маючи попередню оцінку майна, зробили ще одну оцінку у ТОВ «Меркурій Партнерс», згідно з якою будинок коштує 4,8 млн грн. Саме за такою ціною будинок реалізували через «Українську універсальну біржу». В лютому 2018 об’єкт за початковою ціною купило ТОВ «Ді-Ві-Транс».

На думку слідчих, фірма має ознаки фіктивності: одноосібний склад директорів та засновників, мінімальний установчий фонд, будь-якої фінансово-господарської діяльності не здійснювала. На момент продажу у реєстрі нерухомості було 5 записів пре обтяження щодо цієї будівлі, зокрема заборона на відчуження. Тому, як вважають слідчі, це вказує на додаткову фальсифікацію торгів.

ТОВ «Ді-Ві-Транс» 28 березня 2018 року продало будинок компанії «Беллі Трейд ЛП» (Belli Trade LP) з реєстрацією у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії.

Перепродаж відбувся після того, як СБУ 16 березня внесла дані до ЄРДР за ч.2 ст.364 – зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Наразі слідчі перевіряють рух коштів по рахунках причетних компаній.

У травні цього року суд арештував вищезгаданий будинок, заборонивши новому власнику розпоряджатися ним.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check