Психіатрична експертиза підтверила осудність юриста Каськіва

Києво-Святошинський суд поновив слухання справи юриста Івана Радика, обвинуваченого у розтраті коштів нацпроекту «Повітряний експрес».

Про це «Судовий репортер» дізнався від представників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Експертиза підтвердила, що він психічно здоровий і осудний.

Суд відновив слухання. У справі триває дослідження письмових доказів.

У жовтні 2017-го Радик перестав спілкуватися зі своїм адвокатом. У листопаді на судовому засіданні він не реагував на запитання судді і весь час мовчав. Захисник повідомив, що його клієнт відмовляється від їжі і став неохайним.

Щодо обвинуваченого проводилась амбулаторна судово-психіатрична експертиза. У висновку йшлося, що Радик «демонструє ознаки психічного розладу, які не є типовими та цільними, що спонукає підозрювати симуляцію психічного розладу, разом із тим, неможливо повністю виключити реактивний стан».

В лютому 2018 року суд призначив Радику стаціонарну судово-психіатричну експертизу.

Для експертизи суд надав частину матеріалів кримінального провадження з показаннями Радика, інших свідків, які його знали і давали щодо нього покази, а також інші характеристики, медичну карту амбулаторного хворого Радика, інформацію та документи про перебування Радика на стаціонарному лікуванні з приводу травми голови у 2010-2011 рр. в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва.

Суд дав доступ прокурорам або за їх дорученням іншим особам дозвіл на тимчасовий доступ до документів із можливістю виготовлення копій.

Нагадаємо, що компанія «Сапфір Фінанс», директором якої був Іван Радик, отримала 82 млн грн від ДП Нацпроект «Повітряний експрес». Місцезнаходження частини грошей слідство досі не встановило. Радика обвинуваючуть за ч.5 ст.191 КК– привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Йому загрожує 7-12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Разом із Радиком обвинуваченим у цій ж справі є Геннадій Дьяченко, тимчасовий в.о. директора «Повітряний експрес». Дьяченко перебуває у розшуку і його судять заочно.

Радик починав кар’єру на початку 2000-х як арбітражний керуючий, був адвокатом, а також засновником більше 400 компаній.

«Повітряний експрес» – це проект швидкісного залізничного сполучення між Києвом та аеропортом «Бориспіль», що виник проведенням футбольного чемпіонату «Євро-2012». Проект лобіював тодішній голова Держінвестпроекту Владислав Каськів.

Нагадаємо, що в ніч на 1 листопада 2017 року з Панами до України повернувся екс-керівник Держінвестпроекту Владислав Каськів. Раніше він перебував у розшуку і Україна ініціювала процедуру його екстрадиції. Але Каськів стверджував, що повернувся добровільно.

Генпрокуратура інкримінувала Каськіву 7,5 млн грн збитків на закупівлі реклами. По поверненню екс-посадовець одразу їх відшкодував, не чекаючи рішення суду.

В грудні 2017-го справу Каськіва направили до суду, але підготовче засідання провести не вдалося. Після низки відводів у Печерському суді не вдалося сформувати колегію для розгляду і справу скерували до Шевченківського суду. Після зміни підсудності підготовче засідання заплановано на 9 серпня.

Генпрокурор Юрій Луценко припустив, що екс-керівнику Держінвестпроекту може загрожувати умовне покарання.

Раніше суд повернув Каськіву закордонний паспорт, щоб він міг виїздити за межі України для догляду за малолітньою дитиною.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check