Прокуратура відсудила садибу барона Штейнгеля, приватизовану по сумнівних документах

Суд витребував у ТОВ «Центр Архітектури «Штейнгель» на користь держави в особі Національної академії медичних наук України нежилу будівлю площею 782,7 кв.м. по вул. Бульварно-Кудрявській, 27-Б.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Господарського суду Києва від 19 червня.

Прокурор повідомив, що приміщення вибуло із володіння законного власника поза його волею і в обхід законної процедури.

Приміщення перебувало на балансі Академії медичних наук і у 2002 році при створенні за участю держави та приватних інвесторів ЗАТ «Банк крові» його передали на 10 років в користування цьому підприємству.

Сьогодні, як стверджує прокурор, будинок є державним майном і має бути на балансі Державної установи «Інститут травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України». Але в грудні 2016-го право власності на приміщення зареєстровано за ТОВ «Центр Архітектури «Штейнгель».

Це відбулося на підставі протоколу загальних зборів учасників, на яких цей будинок включено до статутного фонду як внесок засновника товариства. При цьому сам засновник став його власником на підставі договору купівлі-продажу з Фондом держмайна від 14.07.2005. Однак в нотаріальному архіві немає записів про посвідчення такого договору купілі-продажу, а також відсутній сам договір. Від Фонду держмайна надійшли письмові пояснення, що він не надавав дозволів на відчуження майна і про зміну власника йому невідомо.

Суд дійшов висновку про неукладення та неіснування договору купівлі-продажу будівлі  від 14.07.2005. Відтак не визнав засновника «Центру Архітектури «Штейнгель» його справжнім власником.

Суд ухвалив витребувати приміщення, а також стягнути з «Центру Архітектури «Штейнгель» на користь прокуратури витрати судового збору в сумі майже 617 тис. грн.

У рішенні суду зазначено, що Національна академія медичних наук не вживала заходів щодо повернення спірного майна в державну власність, тому позов подавала саме місцева прокуратура.

Крім того, з 2015 року за фактом незаконного відчуження цієї будівлі Шевченківським відділом Нацоліції Києва розслідується кримінальне провадження за ознаками шахрайства, підробки документів і зловживання службовим становищем. Слідчі, зокрема, допускали причетність посадових осіб ЗАТ «Банк Крові».

Засновником і директором «Центру Архітектури «Штейнгель» значиться Сергій Сердюков, зареєстрований в окупованому Луганську. За даними СБУ, він фактично проживав в місті Станиця Луганська. Але на сьогодні його точне місцезнаходження невідоме. До суду ані він, ані його представники, не з’явилися.

Комплекс споруд по вул. Бульварно-Кудрявській, 27, 27-Б відомий як Садиба барона Штейнгеля. Був збудований у 1877–1879 рр., є архітектурною пам’яткою. 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check