Поки Шепелева тримають під вартою, будинок, де мав бути офіс «Родовід Банку», ще двічі змінив власника

У травні 2018 року будинок в Києві у провулку Рильському,4, яким володіла Галина Шепелева, двічі змінив власника.

Про це йдеться в ухвалі Печерського суду, інформує «Судовий репортер».

Раніше, на підставі купівлі продажу від 29.09.2017 будинок перейшов у власність компанії Amitiel Holding Limited (Сейшельські острови). Ухвалою Бабушкінського райсуду Дніпра від 5 жовтня 2017 року будь-які реєстраційні дії щодо будинку заборонені.

Але 18 травня 2018 року на підставі акту приймання-передавання майна до статутного капіталу будинок передано від Amitiel Holding Limited до  ТОВ «Агенція фінансових послуг», засновником якого значився той же сейшельський офшор. Того ж дня будівлю внесли до статутного капіталу ТОВ «Контест ЮА», що залишається власником по сьогодні. 

Засновником «Контест ЮА» є панамський офшор «Саїд Файненс ІНК.».

1 червня 2018 «Саїд Файненс ІНК.» подав судовий позов до держреєстратора, а також «Контест ЮА» і  «Агенції фінансових послуг». Компанія стверджує, що її права порушено і вимагає визнати акт приймання-передачі будинку недійсним.

В якості третьої особи у справу вступила «Амітел Холдінг Лімітед», яка вимагає визнати її право власності на цей будинок. У матеріалах справи, яку розслідує військова прокуратура, є дані, що компанія «Amitiel Limited», яка співзвучна з «Амітел Холдінг Лімітед», є підконтрольною Олександру Шепелеву.

З приводу перепродажу будинку у Рильському провулку у вересні 2017 року було відкрито щонайменше два кримінальних провадження, де потерпілою є Галина Шепелева.

Одне провадження щодо заволодіння об’єктом нерухомості вартістю шляхом обману (ч. 4 ст. 190 КК) і зловживання своїми повноваженнями нотаріусом (ч.3 ст. 365-2 КК) розслідується Головним слідчим управлінням Нацполіції.

За матеріалами справи, 28.09.2017 невстановлена особа надала приватному нотаріусу Дніпровського міського нотаріального округу завідомо підроблені заочні рішення Печерського районного суду м. Києва від 14.09.2017 та 26.09.2017 щодо зняття арешту з будівлі.

29.09.2017 приватний нотаріус засвідчив договір купівлі-продажу і власником будівлі стала компанія «Амітел Холдінг Лімітед».

Внаслідок вказаних дій невстановлені особи шахрайським шляхом заволоділи майном Шепелевої, завдавши останній матеріального збитку в особливо великих розмірах.

Крім того, Галина Шепелева начебто 28.09.2017 уклала договір про заснування ТОВ «Естейт.Проперті.Груп», на підставі якого передала вказану будівлю товариству. Сама Шепелева стверджує, що будь-яких правочинів з будівлею не здійснювала і відношення до ТОВ «Естейт.Проперті.Груп» не має.

Ще одна справа розслідувалась слідчим управлінням Нацполіції в Дніпропетровській області за ч.3 ст. 365-2 КК (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги).

За матеріалами справи, приватний нотаріус Дніпропетровського міського нотаріального округу, зловживаючи своїми повноваженнями, з метою отримання неправомірної вигоди для себе, вчинила ряд незаконних реєстраційних та нотаріальних дій, направлених на незаконне відчуження будинку вартістю 47,16 млн грн, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді позбавлення Шепелевої права власності на нерухоме майно.

Нотаріус начебто посвідчила довіреність Шепелевої на громадянина, який в подальшому від її імені реєстрував договір про заснування ТОВ «Естейт. Проперті. Груп», відчужував будинок компанії «Амітел Холдінг Лімітед» та ін. Але в ході розслідування з’ясовано, що цей чоловік з дитинства перебуває на обліку у лікаря-психіатра з діагнозом шизофренія.

Водночас на будинок у Рильському провулку,4 претендує деякий Дмитро Щеглов, який є засновником ТОВ «Естейт. Проперті. Груп».

Щеглов подав цивільний позов про визнання недійсними правочинів і реєстраційних щодо будинку у Рильському провулку,4. Саме за цим позовом 5 жовтня 2017 суд заборонив реєстраційні дії щодо будинку.

Щеглов стверджує, що відповідно до попередніх домовленостей з Галиною Шепелевою 28.09.2017 створено «Естейт.Проперті.Груп». 99% статутного капіталу становив будинок у Рильському будинку,4 з земельною ділянкою. Але того ж дня Шепелева вийшла із засновників, продавши йому свою частку за 26 млн грн на умовах 10-ти річної відстрочки платежу, із застереженням, що об’єкт нерухомості буде відчужено спеціально визначеній юридичній особі нерезиденту України з розстрочкою платежу строком на три роки.

29 вересня 2017 року «Естейт.Проперті.Груп» уклала договір з «Амітел Холдінг Лімітед», зобов’язавшись викупити будинок за три роки. При цьому Щеглов дізнався, що «Амітел Холдінг Лімітед» начебто контролюється Галиною Шепелевою у зв’зку з чим він остерігається, що договір виконаний не буде.

В ухвалі суду зазначено, що Щеглов веде аморальний спосіб життя, але не конкретизується, в чому це проявляється. Водночас є дані, що у 2015 році цього чоловіка оштрафували на 510 грн за крадіжку шоколадки в супермаркеті Дніпра.

Будинок у Рильському провулку,4 фігурує у справі про можливу розтрату коштів «Родовід Банку» колишнім нардепом Олександром Шепелевим і його дружиною Галиною.

У 2009 році після націоналізації «Родовід Банку» нардеп від БЮТ Шепелев, за версією слідства, став неформальним «смотрящим» за банком і організував передачу йому в оренду будинку у Рильському провулку,4. Власницею новозбудованого об’єкта була дружина Шепелева. З вересня 2009 по березень 2010 «Родовід Банк» під виглядом оренди офісу заплатив 18,5 млн грн. За версією слідства, договори оренди були фіктивними і банк в цей будинок не переїхав і приміщеннями не користувався.

Крім того, за даними слідства, Шепелев організував розтрату «Родовід Банком» 24,8 млн грн під приводом ремонту будинку у Рильському провулку. Насправді, як стверджують слідчі, ремонт не проводився.

Замість «Родовід Банку» у будівлі на Рильського у 2010-2011 рр. влаштував собі офіс народний депутат від Партії регіонів Юрій Іванющенко.

Підозру за епізодом із  «Родовід Банком» і будівлею у Рильському провулку також повідомлено колишньому голові правління банку Дмитру Єгоренку – за складання завідомо неправдивих документів. У червні суд арештував його майно.

Загалом колишньому нардепу ікримінується розтрата понад 300 млн грн із «Родовід Банку», більшу частину цієї суми складає оплата послуг адвокатського об’єднання «Бріарей».

Як відомо, з 2014 року Шепелев перебував у розшуку. Після затримання в лютому 2018-го його утримують під вартою у спецізоляторі СБУ. Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться п’ять кримінальних справ стосовно Олександра Шепелева. Остання щодо розтрати коштів «Родовід Банку» передана до Святошинсього суду, її розгляд має початися в вересні цього року.

На судових засіданнях Шепелев постійно скаржиться на стан здоров’я, зокрема підвищений артеріальний тиск і відсутність належної медичної допомоги.

Ключовим свідком і заявником у справах проти Шепелева є колишній акціонер «Родовід Банку» Сергій Дядечко. Окрім розтрати коштів банку, він також звинуватив екс-нардепа у двох замахах на його життя. 3 липня Дядечко в суді почав давати показання проти Шепелева. 4 липня військова прокуратура також повідомила Шепелеву підозру у замовленні вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна, який розслідував діяльність конвертаційних центрів.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check