НАБУ заблокувало акції дружини екс-голови Держлісагентства, які вивели з-під арешту

Суд за клопотанням Національного антикорупційного бюро повторно арештував 95% акцій ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь», що належать Марині Журавльовій, дружині екс-голови Держлісгентства Віктора Сівця.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 3 липня.

Акції Журавльової були заблоковані рішенням суду ще у 2016 році. Але 26 березня 2018 року засновники ПАТ «Клеванський лісозавод «Промінь» прийняли рішення про припинення юридичної особи в результаті ліквідації і для заявлення кредиторами своїх вимог визначили строк до 02.06.2018. 
 
Як повідомив детектив, 27 червня 2018 року слідчий суддя Солом’янського суду скасував арешт акцій. Відповідне рішення у реєстрі наразі відсутнє.
Крім того, 21 червня суд дав дозвіл на затримання дружини Сівця з метою приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (рішення також поки неопубліковане).

Раніше ГПУ робила запит в Росію про надання міжнародної правової допомоги щодо вручення письмових повідомлень про підозру Сівцю та його дружині. Але російські правоохоронці повідомили про неможливість вручення письмових повідомлень про підозру, оскільки Сівця та Журавльової не виявлено по місцю реєстрації та проживання.

За даними правоохоронних органів, родина Сівця ще у 2014 році виїхала до Росії.

Злочини, в яких вони підозрюються, передбачають додаткове покарання у вигляді конфіскації майна.
Як повідомлялося, 19 червня суд відмовив у дозволі на затримання і взяття під варту Віктора Сівця. Суд вказав, що прокурор не повідомив у клопотанні, які заходи було вжито для забезпечення явки підозрюваного до органу досудового розслідування.
 
У листопаді 2017 Інтерпол зняв Сівця з міжнародного розшуку, оскільки український суд відмовився застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Екс-чиновникові інкримінують, що у 2011-2013 рр. він зі своєю дружиною організував схему отримання хабарів від іноземних компаній – імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів.

Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній – MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено.

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів – понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній – GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).

Раніше справою займалася Генеральна прокуратура. У травні 2016-го саме ГПУ повідомила про підозру Сівцю та його дружині. У 2018 році провадження передали НАБУ і САП.

Нагадаємо, що Віктор Сівець належав до близького оточення екс-президента Януковича, був його партнером по тенісу і членом президентського Клубу мисливців та рибалок «Кедр».

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check