На співробітників Інституту нейрохірургії завели справу про шахрайство

Київська місцева прокуратура розслідує справу щодо співробітників Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова за фактом заволодіння чужим майном, шляхом обману (шахрайства), за попередньою змовою групою осіб.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Солом’янського суду від 25 червня.

В ухвалі йдеться, що до поліції надійшов рапорт з Управління захисту економіки у м. Києві ДЗЕ НП України про те, що створено злочинну групи із числа посадових осіб державного Інституту нейрохірургії ім. академіка А.П. Ромоданова НАМН України, які діючи за попередньою змовою з особами, що які займаються продажем товарів медичного призначення, систематично шляхом обману та зловживання довірою, заволодівають грошима, пацієнтів чи їх близьких осіб  в особливо великих розмірах. Гроші беруться за здійснення хірургічного втручання та встановлення імплантів, термін придатності яких закінчився.
 
Слідство має дані, що до цієї схеми може бути причетний завідуючий відділенням нейрохірургічної патології судин голови та шиї, лікарі-нейрохірурги відділення нейрохірургічної патології судин голови та шиї, а також завідуючий відділенням невідкладної судинної нейрохірургії.
 
За інформацією правоохоронців, після обстеження пацієнтів чи їх близьких осіб запрошують до ординаторської, де озвучується діагноз та необхідна форма лікарського втручання, в тому числі встановлення конкретних імплантів. Далі називається вартість придбання імплантів в офіційних дистриб’юторів, зокрема ТОВ «Амаркорд» та у якості компромісного варіанта, у зв’язку із дороговизною обладнання пропонується проведення хірургічного втручання та встановлення наявних імплантів, які є в лікаря «з особистих причин», при цьому ціна, як правило на 50% менша, аніж попередньо озвучена. Лікар запевняє, що операційне втручання пройде успішно та наявні у нього імпланти нічим не відрізняються від тих, які можна купити в офіційних дистриб’юторів.

На такі умови пацієнти або їх родичі зазвичай погоджуються. Однак, як йдеться в матеріалах слідства, запропоновані імпланти є простроченими і шкідливими для здоров’я, загрожують летальними наслідками.

Імпланти замовляють за кордоном через мережу Інтернет. Відповідальними за придбання продукції із закінченим терміном придатності є колишній менеджер з питань комерційної діяльності ТОВ «Амаркорд» та її чоловік.

З метою прикриття незаконної діяльності були зареєстровані Благодійний фонд «Друзі», ТОВ «Дісса» і ТОВ «Медісса», а також відкриті банківські рахунки, на які пацієнти можуть перераховувати гроші.

Також є дані, що прострочені імпланти купують працівники інших медичних закладів Києва – Київської міської лікарні №4 та Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова.

Наразі у справі вже проведено кілька обшуків і вилучено прострочені товари, на які суд наклав арешт.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check