Лісника Януковича не взяли під варту, бо прокурор САП не прийшла доводити, що він у розшуку Інтерполу

Суд відмовив прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у застосуванні до екс-голови Держлісагентства Віктора Сівця запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 19 червня.

Суд відмовив у клопотанні, оскільки в засідання не був доставлений підозрюваний. Відповідно до КПК, розглянути питання про взяття під варту суд може тільки, якщо прокурор доведе, що підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку.
Однак прокурор САП Наталія Висоцька у судове засідання не з’явилася, хоча про час та місце розгляду клопотання була повідомлена. 
Як відомо, у листопаді 2017 Інтерпол зняв Сівця з міжнародного розшуку саме тому, що суд відмовився застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Екс-чиновникові інкримінують, що він зі своєю дружиною організував схему отримання хабарів від іноземних компаній – імпортерів з України лісо- та пиломатеріалів.
 
Гроші під виглядом маркетингових послуг перераховувалися на рахунки компаній – MEGA-COMMERCE LIMITED (Сполучене Королівство), MEGANON-COMMERCE LLP (Сполучене королівство), FARADAY &aом, CO, S.A (Панама). У випадку невиконання вимог щодо сплати коштів повідомлялося, що експорт лісоматеріалів потрібних для компаній-імпортерів буде припинено. 

За даними слідства, через зазначені «прокладки» Віктор Сівець з дружиною відмили 3,7 млн доларів і 10,8 млн євро або в сумі станом на дату отримання коштів – понад 141 млн грн. Ці гроші він начебто вимагав і отримав у період з лютого 2011 року по лютий 2014 року від іноземних компаній – GRUP AGAC ITHALAT IHRACAT SAN. VE TIC. LTD. STI. (Турецька Республіка), UNILES S.R.O. (Словацька Республіка), BALTIC WOOD SPOLKA AKCYJNA (Польща) та CONFANA INDUSTRIES SRL (Румунія).
 
Раніше справою займалася Генеральна прокуратура. У травні 2016-го саме ГПУ повідомила про підозру Сівцю та його дружині. Однак згодом провадження передали НАБУ і САП.


Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check