Кацуба спробував через суд зняти судимість за зразкову поведінку

Суд не задовольнив клопотання колишнього заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Александра Кацуби про зняття судимості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 26 червня. Апеляцію на рішення не подавали.

10 березня 2017 року Шевченківський суд у закритому режимі затвердив угоду обвинуваченого з прокурором. Одразу після вироку, провівши 8 місяців у СІЗО, Кацуба вийшов на волю. Суд зарахував цей строк як 16 місяців позбавлення волі (один день за два, за так званим «законом Савченко»).

У ЗМІ повідомлялося, що екс-замглави «Нафтогазу» дав викривальні показання на інших членів злочинної групи та компенсував державі 100 млн грн.

Кацубу підозрювали у заволодінні 450 млн грн. НАК «Нафтогаз України» і закінченому замаху на заволодіння 5,1 млрд грн.

Через рік після вироку Кацуба звернувся до суду і повідомив, що він зразковою поведінкою та активною громадською діяльністю довів своє виправлення, а тому судимість з нього необхідно зняти.

Але суд зазначив, що згідно з ч. 9 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом 8 років з дня відбуття покарання не вчинять нового злочину.

Відповідно до ч. 2 ст. 91 КК дострокове зняття судимості не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні злочини.

Суд вирішив, що термін погашення судимості Кацуби ще не сплинув і у клопотанні відмовив.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check