Екс-начальнику ДВС з Сумщини дали 5 років в’язниці за $500 хабара

Колишнього начальника Глухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби у Сумській області за $500 хабара засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією.

Про це йдеться у вироку суду від 18 липня, повідомляє «Судовий репортер».

Гроші екс-чиновник отримав  за сприяння у швидкому знятті арешту з автомобіля.

У провадження ДВС перебувала справа про стягнення аліментів. У січні 2017 держвиконавець арештував майно боржника, в тому числі автомобіль Renault Kangoo.

Незадовго після цього з’явився чоловік, який захотів купити машину. Він прийшов на прийом до начальника Глухівського міськрайонного відділу ДВС і поцікавився, як можна скасувати арешт. Держвиконавець повідомив, що для цього треба погасити 8,5 тис. грн боргу по аліментах, а також начебто запропонував передати йому $500 хабара за якнайшвидше скасування арешту.

Через два дні заборгованість була погашена, чиновник затвердив постанову про зняття арешту і отримав винагороду.

В суді обвинувачений провину не визнав і відмовився давати показання.

Заявник розповів суду, що хотів купити автомобіль за 3,5  тис доларів.  В кабінеті обвинувачений нібито написав на конверті $500 та сказав, що це йому за зняття арешту. На вулиці цей конверт він загубив. Порадившись зі своїм однокурсником, який працює у правоохоронних органах, він вирішив звернутись до прокуратури та повідомити про такий факт. Згодом працівники поліції провели помітку грошей, з яких 100 доларів він дав свої, а інші були несправжні. Він узяв гроші і спеціальну куртку з відеокамерою і пішов до виконавчої служби. У кабінеті віддав конверт з грошима і сказав, що тут все як і домовлялись. Вийшов і не бачив, що відбувалось далі. У підсумку автомобіль він не купив, оскільки власник підвищив ціну.

Сам власник машини розповів,  що взимку 2017 продавав машину. До нього звернувся раніше незнайомий чоловік. Він повідомив про арешт, але покупець сказав, що машина йому потрібна терміново і він сам вирішить це питання у виконавчій службі та в нього там є знайомі. Той чоловік дав йому завдаток, а він виписав на нього довіреність. Приблизно через 2-3 тижні від часу першого візиту, чоловік знову прийшов і сказав, що передумав купувати автомобіль і просив повернути завдаток і гроші, які він заплатив як борг по аліментам. У подальшому він продав свій автомобіль без зняття реєстрації іншій особі. Свідок пояснив, що з приводу хабаря у виконавчій службі йому нічого невідомо. Він раніше працював у ДАІ і також є потерпілим по іншій корупційній справі.

Захист наполягав, що мала місце провокакція злочину. Водночас із запису зустрічі видно, що обвинувачений взяв конверт з грошима і не ставив жодних запитань, не висловив здивування. Крім того, в засіданні він не дав жодних показань, тільки піддав критиці деякі неточності у показаннях свідків і заявив, що це була добре спланована поліцейська операція. Малося на увазі, що заявник у справі раніше працював у ДАІ. Однак, на думку суду, це не стосується справи.

Суд зазначив, що захист не навів жодного аргументу, що працівники правоохоронних органів не обмежувались пасивним розслідуванням, а впливали на обвинуваченого, схиляючи його до вчинення злочину.

Суд визнав його винним за ч. 3 ст. 368 КК і призначив 5  позбавленя волі, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, на 2 роки і з конфіскацією майна.

На вирок може бути подана апеляція. До вступу вироку в силу до обвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді 32 тис. грн застави.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check