Екс-чиновниця відсудила 3 тис. грн за відсторонення без ухвали суду

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним відсторонення Олени Поліщук від посади начальника відділу Департаменту з управління державною власністю Міністерства аграрної політики та продовольства України. На рішення суду подано апеляцію.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на дані судового реєстру.

За інформацією ЗМІ, Поліщук була затримана у серпні 2016-го року за підозрою в отриманні $150 тис. хабара. Жінка вину не визнавала, а адвокат називав справу сфальсифікованою.
За матеріалами справи, їй інкримінується винагорода за сприяння у погодженні документації і кандидатури організатора аукціону з продажу майна збанкрутілого ДСП «Оберіг» (Харківська обл.).
У жовтні 2016 року наказом Мінагрополітики Поліщук була відсторонена від посади. У листопаді жінка почала оскаржувати цей наказ у суді. 
 
Справа потрапила до судді Ігоря Качура і адвокат Поліщук заявив йому відвід у зв’язку із тим, що його, ймовірно, було обрано безстроково на посаду судді у незаконний спосіб, оскільки, ухвалення рішення про обрання відбулося до закінчення п’ятирічного строку повноважень.
Заяву про відвід не задовольнили. Але в листопаді 2017-го після заповнення вакансій у суді справу направили на повторний авторозподіл. Справа надійшла до судді Віталія Амельохіна.
У позові Полішук йшлося, що її відсторонили незаконно, оскільки Мінагрополітики видало наказ на підставі протоколу затримання від 2 серпня 2016 року та ухвали слідчого судді від 4 серпня 2016 року про застосування запобіжного заходу, а не на підставі відповідного судового рішення про відсторонення від посади.
 
Мінагрополітики заперечувало проти позову, вказуючи на те, що наказ про відсторонення скасований, тому що Поліщук у 2016 році подала заяву про звільнення.
У матеріалах справи не знайшлося ухвали суду про відсторонення Поліщук, тому суд визнав наказ Міністерства незаконним.
Жінка також вимагала стягнення середньої зарплати за час відсторонення  і 10 тис. грн моральної компенсації. Вона передала суду виписку з медкарти і копії чеків про купівлю ліків.
Але суд зауважив, що Поліщук перебувала в лікарні і купувала ліки до винесення наказу про її відсторонення. Тому підстав для стягнення моральної компенсації суд не побачив.
Екс-чиновниці вдалося тільки відсудити 3272 грн зарплати за час незаконного відсторонення. Постанову про стягнення цих коштів суд допустив до негайного виконання.
Рішення на користь Поліщук суд ухвалив у квітні 2018 року. Мінагрополітики подало апеляцію, її розгляд призначено на 20 липня.

Справу розслідувало Національне антикорупційне бюро. У листопаді 2016-го до суду надходило клопотання про відсторонення Поліщук, але ані прокурор, ані детектив, на засідання не прийшли. Суд не міг розглядати клопотаня за їх відсутності і залишив його без задоволення.

Справа передана до Шевченківського суду Києва і перебуває на стадії підготовчого судового розгляду. У зв’язку з відставкою судді Олега Лінника відбулася заміна головуючого – ним став Віталій Циктіч.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check