«Діамантові прокурори»: через завантаженість суд не зміг продовжити допит ключового свідка

Голосіївський суд Києва 18 липня не зміг продовжити допит ключового свідка у справі у справі «діамантових прокурорів».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Учасники процесу і преса чекали 40 хвилин аж поки не прийшов головуючий суддя Дмитро Валігура, який повідомив, що двоє інших суддів з колегії зайняті. Так, Олена Первушина перебувала в нарадчій кімнаті. А суддя Олександр Бойко мав розглядати справу про розбій і умисне вбивство із 7 обвинуваченими.
Дата наступного засідання невизначена, її повідомлять додатково. Водночас Валігура нагадав, що зараз період відпусток.

2,5 місяці тому суд почав допит Валентина Рака, який є ключовим свідком обвинувачення. Саме він, за матеріалами справи, у 2015 році передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.
Гібаленко, Шапакін, Корнієць

3 травня свідок відповідав на запитання прокурора. У засіданні 18 липня запитання мала ставити сторона захисту.

Допит Рака (архів)

У справі «справі діамантових прокурорів» Рака змогли допитати тільки після застосування до нього примусового приводу. У минулому засіданні суддя назвав 10 дат, починаючи з кінця 2016-го, в які свідок Рак не з’являвся без поважних причин.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

Водночас відомо, що у 2014 році Валентин Рак за шахрайство в особливо великих розмірах був засуджений Вінницьким міським судом до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна (текст вироку). За матеріалами справи, Рак та його спільник переконали одного чоловіка позичити їм 200 тис. доларів. Наразі вирок оскаржується у Верховному суді.

Раніше зі справи «діамантових прокурорів» була виділена так звана «сміттєва справа», де Корнієць також є обвинуваченим у захопленні частки підприємства «Ніколсан», що займається вивезенням сміття. Екс-прокурор начебто змусив засновника компанії переоформити 50% на його сестру Ларису Прокопенко. 17 липня суд долучив усі письмові докази обвинувачення і має приступити до їх дослідження.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check