Адвокат екс-слідчого ГПУ Суса вимагатиме повернути обвинувальний акт

Адвокат колишнього слідчого Генпрокуратури Дмитра Суса подасть клопотання про повернення обвинувального акту.

Про це стало відомо в засіданні Подільського суду 6 липня, повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор висловився за розгляд обвинувального акту

 

Адвокат Дмитро Дмитренко попросив суд відкласти засідання, оскільки, на його думку, в суду не вистачить часу заслухати його клопотання про повернення обвинувального акту і вирішити це питання в нарадчій кімнаті.

«Ми не погоджуємося з призначенням обвинувального акту по суті, просимо повернути прокурору. Більш детально в судовому засіданні… В суду, як нам стало відомо, призначені інші судові засідання… Дане рішення має вирішуватись в нарадчій кімнаті. Аналізувати обвинувальний акт, посилатись на кожен епізод, чому не відповідає вимогам КПК. Чому не сформульовано обвинувачення належним чином, а там скопійовано просто з повідомлення про підозру. У зв’язку з чим би просив відкласти судовий розгляд», – говорив Дмитренко.

«Підтримую відкладення. Для підготовки своєї позиції», – сказав Дмитро Сус.

Судді підтвердили брак часу, оскільки мали розглядати наступну справу, де людина утримується під вартою.

Прокурор, у свою чергу, заперечував. На його думку, дії захисту спрямовані на затягування процесу.

Суд оголосив перерву до 12 липня.

Таким чином 6 липня засідання тривало всього 15 хвилин.

Наступного разу суд має заслухати клопотання захисника і вирішити, чи можна призначати обвинувальний акт до розгляду.

Також, ймовірно, буде вирішуватись питання про продовження обов’язків Суса, оскільки у серпні судді матимуть відпустки і наступне засідання призначать на вересень. Раніше суд продовжив йому строк дії обов’язків до 12 серпня. Суса зобов’язали без дозволу не відлучатися з м. Хмельницького та Хмельницької області, окрім виїзду у м. Київ для навчання, повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, здати паспорт та інші документи для виїзду за кордон.

Обвинувальний акт скерували до Подільського районного суду міста ще 25 травня.

Але захист клопотав про зміну підсудності і направлення справи до Шевченківського суду. Адвокат вказував, що інкриміновані Сусу злочини закінчені в Шевченківському районі.

21 червня Апеляційний суд у клопотанні відмовив і залишив справу в Подільському суді.

Апеляція звернула увагу, що Сус організував транспортування майна мікроавтобусами «Мерседес» та «Івеко» до складських приміщень в Подільському районі Києва і саме там було завершено можливий злочин.

Нагадаємо, що йдеться про колишнього заступника начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки – начальника з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки ГПУ Дмитра Суса. До 13 квітня 2017 він працював старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. Його звільнили за порушення закону про запобігання корупції і правил прокурорської етики.

Сус підозрюється у заволодінні майном і грошима, вилученими при обшуку в гральних закладах (ч.3,4 ст. 191 КК), а також недостовірному декларуванні (ст. 366-1 КК). За цими статтями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Сусу інкримінується присвоєння близько 400 тис. грн, столів для покеру та рулеток вартістю 800 тис. грн, а також відеореєстратора, який слідчий пізніше начебто використовував для фіксації зустрічей у власному кабінеті.

Також екс-посадовець ГПУ нібито користувався автомобілем Audi Q7 зареєстрованим на його 86-річну бабусю.

В лютому 2018 року, коли Сус, перебував у СІЗО у зв’язку із невнесенням застави, детектив НАБУ вилучив в його квартирі у Хмельницькому копії матеріалів справи, що може стосуватися директора НАБУ Артема Ситника. Провадження з таким номером, за інформацією журналіста Володимира Бойка, було відкрито 4 квітня 2016 року за фактом нібито вимагання Ситником хабара в сумі 1 млн доларів.

Нагадаємо, що 30 березня Дмитро Сус дав показання в якості свідка у справі члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського, звинуваченого у замаху на шахрайське заволодіння 500 тис. доларів. Суса в якості свідка заявила сторона захисту. Сус розповів, що співробітникам ГПУ пропонували неофіційну винагороду за розслідування деяких справ. Він підтвердив, що така винагорода обговорювалась і у зв’язку зі справою Гречківського.

Повний текст допиту Суса

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check