Верховний суд: ГПУ порушила підсудність, справу про $5 млн хабара направили в Печерський суд

Справу щодо уповноваженої Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Юлії Приходько, звинуваченої у вимаганні $5 млн хабара, направили до Печерського суду Києва.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланям на ухвалу Верховного суду.

Суд вирішив, що обвинувальний акт надійшов на розгляд Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з порушенням правил територіальної підсудності.
 
В обвинувальному акті зазначено, що вимагання неправомірної вигоди відбувалося на початку березня 2017 року у Києві на вул. Різницькій, 2, і передача неправомірної вигоди відбулась шляхом розміщення коштів до банківської комірки 7 червня 2017 року у Києві на вул. Шота Руставелі, 40/10-а. Тобто злочин, у вчиненні якого обвинувачується Приходько, розпочався і закінчився у межах територіальної юрисдикції Печерського районного суду Києва.
Водночас досудове розслідування здійснювалося слідчими Генеральної прокуратури України.

Чому ГПУ направила обвинувальний акт до Дніпра у матеріалах суду не зазначено. Але відомо, що потерпілий у справі ПАТ «Актабанк», у представників якого начебто вимагали гроші, зареєстрований у Дніпрі.

Нагадаємо, що Юлію Приходько затримали 7 червня 2017 року. Того дня до банківської комірки було поміщено $5 млн начебто неправомірної вигоди за невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду гарантування вкладів у порядок погашення банківською установою зобов’язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів за заниженими цінами.

У Приходько начебто був спільник – ліквідатор «Актабанку», який сьогодні перебуває у розшуку Інтерполу.

За версією слідства, у змові з іншими невстановленими особами вони вимагали у голови правління ПАТ «Актабанк» Ігоря Шестопалова $6 млн (згодом зменшено до $5 млн) неправомірної вигоди за невжиття заходів щодо визнання в судовому порядку нікчемними угод, укладених у 2014 році вказаним банком із позичальниками та вкладниками, а також невтручання ліквідаторів та інших осіб Фонду у безперешкодне погашення банківською установою зобов’язань перед кредиторами та реалізацію високоліквідних активів банку на аукціонах за заниженими цінами.

У червні 2017 суд застосував до Приходько запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням застави у 130 млн грн. У вересні суд змінив запобіжний захід, призначивши домашній арешт. У листопаді 2017 суд знову взяв Приходько під варту, а в грудні відпустив під домашній арешт. В січні 2018 ГПУ закінчила розслідування. У березні суд застосував до Приходько особисте зобов’язання. Інформація про продовження запобіжного заходу в реєстрі наразі відсутня.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check