В екс-замміністра енергетики, який став кумом Тимошенко, знайшли 16 вугільних компаній в «ЛНР»

Служба безпеки України виявила в «ЛНР» 16 компаній, пов’язаних з Юрієм Зюковим, який був заступником міністра енергетики та вугільної промисловості.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу Печерського суду від 12 червня.

Йдеться про підприємства, які після окупації не перереєструвалися на підконтрольній Україні території або мають подвійну реєстрацію.

За інформацією СБУ, Юрієм Зюковим в т.зв. Міністерстві доходів та зборів «ЛНР» на родичів зареєстровано 16 суб’єктів господарювання (у тому числі 3 офшори), які отримали офіційні дозволи органів влади «ЛНР» на видобуток кам’яного вугілля; оптову торгівлю твердим, рідким та газоподібним паливом; вивіз (транзит) матеріальних цінностей.

Це ТОВ «Галс Моторс», ТОВ «Донлекс», ТОВ «Торгівельно-посередницька фірма «Донбас-вугілля», ТОВ «Україна-Донбас», ТОВ «Автомобільний центр «Енергія», ТОВ «Гоф «Алмаз», ТОВ «Ровеньківська нафтобаза», ТОВ «Галсмотор», ПМП «Ритм», ТОВ «Борс», ТОВ «Гоф «Дар’ївська», три компанії з невідомими назвами, а також офшори – «VUTEK LIMITED», «DONBAS COAL LLP», «RENTON RESOURCES LLP».

Суд дав слідчому СБУ тимчасовий доступ до документів цих компаній з можливістю вилучення. Йдеться про документи щодо видобутку та експорту вугільної продукції (антрациту) до Російської Федерації вказаними вище компаніями за період з 2016 року і по сьогоднішній день. Як видно з ухвали, документи знаходяться в одному офісному приміщенні.

У 2014 році Юрій Зюков був заступником міністра енергетики та вугільної промисловості в уряді Арсенія Яценюка. У березні 2015 його звільнили, а у 2016-му міністр енергетики Ігор Насалик призначив його своїм радником.

Раніше у ЗМІ публікувалась інформація про причетніть Зюкова до збуту вугілля з окупованих територій Донбасу.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман ще у 2016 році доручив СБУ перевірити, чи пов’язаний радник міністра з представниками «ЛНР». Це сталося після того, як у ЗМІ написали, що Зюков був міністром палива та енергетики «ЛНР».

21 вересня 2016 року у Володимирському соборі в Києві Зюков разом з Юлією Тимошенко хрестив її онуку Єву.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check