В день скандальної заяви Мураєва ГПУ взяла в суді доступ до документів каналу NewsOne

Печерський суд дав прокурору Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки доступ до документів ТОВ «Новини 24 години» щодо фінансових зобов’язань перед нардепом Євгенієм Мураєвим.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 7 червня. Ухвалу винесла суддя Тетяна Остапчук.

Доступ до документів отримано в рамках кримінального провадження щодо можливого ухилення Мураєвим від сплати податків, зареєстрованого більше року тому – 19.07.2017.

ГПУ зацікавило, що нардеп вніс до електронної декларації дохід від надання майна в оренду від ТОВ «Новини 24 години» (NewsOne), а також кошти, позичені цьому телеканалу. Згідно з е-декларацією за 2017 рік, це 420 тис. грн і 523 тис. грн відповідно.

Прокурор повідомив, що з метою перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, йому необхідний доступ до документів щодо фінансових зобов’язань NewsOne перед нардепом Євгенієм Мураєвим, зокрема договору оренди приміщення.

Суд дав доступ до договору оренди з усіма додатками, а також актів прийому-передачі таких приміщень, договору, рахунків на оплату, платіжних доручень, банківських виписок та інших платіжних документів з можливістю ознайомитися та зробити копії. Ухвала діє протягом 30 днів.

У рішенні суду зазначено, що представники NewsOne не з’явилися в судове засідання, хоча повідомлялися про нього.

Службові особи телеканалу зобов’язані надати доступ до документів. У випадку відмови суд має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

7 червня близько 17 год. позафракційний нардеп Євгеній Мураєв, якому належить телеканал NewsOne, в ефірі 112.Україна сказав про ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова таке «з точки зору того, що людина готувала підпали та вибухи, для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм».

Після цього парламентські фракції БПП і «Народного Фронту» звернулися до СБУ з вимогою порушити щодо Мураєва справу про державну зраду.

8 червня ГПУ внесла відомості до ЄРДР щодо вчинення нардепом Мураєвим злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 КК (державна зрада) і ч. 2 ст. 383 КК (завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину).

У публічному доступі реєстру судових рішень видно, що раніше ГПУ брала санкції у справі щодо податків Мураєва у серпні минулого року.

3 серпня 2017 суд призначав позапланову документальну перевірку громадянина Мураєва з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1998-2016 рр. Перевірка доручалась Державній фіскальній службі.

9 серпня 2017 суд давав прокуратурі доступ до документів Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме декларації Мураєва за 2015 і 2016 рр., а також уточнень та виправлень.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check