Учасник “ЛНР”, засуджений за теракт проти групи волонтера Галущенка, отримав ще один вирок

Тернопільський міськрайонний суд заочно виніс ще один вирок Сергію Лук’янову на прізвисько Терикон, засудивши його до 15 років з конфіскацією усього майна.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок суду від 1 червня.

Лук’янов відомий як командир групи снайперів та начальник батальйону «народної міліції» – «Брянка СССР». Він переховується від органів досудового розслідування та суду.

В якості доказів фігурували дані зі сторінки Лук’янова в «Однокласниках», результати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж. Свідок упізнав обвинуваченого на фото із соцмереж та відео. Хто цей свідок в судовому рішенні не сказано, його ім’я приховано.

У серпні 2017 Сергій Лук’янов вже був засуджений на 12 років тюрми за участь у терористичній організації і терористичний акт. Йшлося про теракт проти української мобільної групи «Щастя», яка боролася з контрабандою в зоні АТО. 2 вересня 2015 року автомобіль групи підірвали. Керівник групи, волонтер Андрій Галущенко (позивний Ендрю) і старший лейтенант податкової міліції Дмитро Жарук загинули. Решта пасажирів (співробітник СБУ і троє десантників) зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

Спочатку військова прокуратура підозрювала двох бійців 92 окремої механізованої бригади ЗСУ. За версією слідства, волонтер Галущенко збирав дані про можливу причетність до покривання контрабанди в зоні АТО командира 92 ОМБР.

Але в травні 2017 прокуратура оголосила підозру по вищезгаданому епізоду учаснику «ЛНР» Лук’янову. За кілька місяців суд виніс йому вирок. За новою версією, напад на Галущенка і його групу спланував покійний бойовик «ЛНР» Армен Багірян на прізвисько Багі. Він та інші невизначені особи встановлювали пропускні пункти, через які за матеріальну винагороду переміщували людей і товари на окуповану територію. Мобільна група начебто заважала бізнесу Багі і це послужило мотивом її знищення.

Лук’янову відводилась роль спільника Багі. Безпосередніх виконавців теракту, що закладали міни на проїжджій частині слідство не встановило. Щодо самого Багі, то 2 жовтня 2016 року його та ще двох бойовиків розстріляли в автомобілі.

Після вироку Лук’янову справу проти бійців 92 ОМБР закрили.

Більше читайте

Перший вирок у справі про теракт стосовно Ендрю: прокуратура АТО знайшла альтернативу власному розслідуванню

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check