У справі судді, яка дозволила банкрутство «Чорноморнафтогазу», долучили письмові докази

Шевченківський райсуд Києва 6 червня долучив письмові докази у справі судді Анни Яковенко, звинуваченої у постановленні неправосудного рішення – порушенні справи про банкрутство держкомпанії «Чорноморнафтогаз».

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Прокурор Світлана Блудова долучила заяву про злочин, подану в прокуратуру АР Крим головою правління ДАК «Чорноморнафтогаз», матеріали господарської справи, судові рішення, копію постанови кабміну про перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки, серед яких є «Чорноморнафтогаз», копію особової справи судді Яковенко та ін.

У судді Яковенко три адвокати. У засідання 6 червня двоє із них не з’явилися і захист просив про відкладення засідання. Прокурор з цього приводу сказала, що захист затягує розгляд. Оскільки обвинувачена була представлена одним адвокатом, то суд вирішив за можливе проводити засідання.

Адвокат судді Тетяна Сербіна вважає, що прокурор не пояснила, як долучені документи доводять неправосудність ухвали Яковенко. Водночас вона зауважила, що захисту потрібен час на ознайомлення з документами і порівняння з тими, що є в їх розпорядженні.

Суддя Павло Слободянюк долучив всі надані прокурором документи. У наступному засіданні, яке заплановане на липень, суд перейде до їх дослідження і Яковенко та її адвокати зможуть надати свої пояснення.

Згідно з раніше визначеним порядком, суд почав дослідження доказів із документів, допити ще не проводились. Підготовче засідання суд провів 6 листопада 2017 року.

Нагадаємо, що 1 червня 2016 року суддя Господарського суду Києва Анна Яковенко порушила провадження у справі про банкрутство «Чорноморнафтогазу» за заявою ТОВ «СП «Стан-Комплект», визнавши вимоги фірми на суму 417 тис грн.

Суддя дійшла висновку, що ч.9 ст.7 закону «Про трубопровідний транспорт», яка забороняє банкрутство «Чорноморнафтогазу», суперечить нормам закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Яковенко вирішила, що закон про банкрутство має перевагу перед іншими нормативно-правовими актами, які були прийняті до набрання чинності цього закону.

Крім того, суддя не врахувала, що раніше суд відстрочив «Чорноморнафтогазу» виплату боргу до 10 січня 2017 року.

Пізніше цю ухвалу Яковенко скасував апеляційний суд, зазначивши, що щодо таких підприємств, як «Чорноморнафтогаз», не може порушуватись справа про банкрутство, а на суддю завели кримінальну справу за ч.1 ст.375 КК – винесення завідомо неправосудного рішення.

Анна Яковенко продовжує працювати в Господарському суді Києва і ухвалює судові рішення.

Співзасновником «Стан-Комплекту» є Олег Кравченко, який у 2010-2014 рр. був депутатом Верховної Ради АР Крим від партії «Союз».

Після анексії Криму «Чорноморнафтогаз» втратив більшість своїх активів, а його офіс сьогодні знаходиться в Києві. Станом на 31.04.2018 кредиторська заборгованість компанії, яка підтверджена рішеннями судів, складає близько 500 млн грн.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check