У справі Шепелева про перший замах на Дядечка ще не сформували склад присяжних

Києво-Святошинський суд ще не завершив відбір присяжних для розгляду справи колишнього нардепа Олександра Шепелева, звинуваченого у замаху на умисне вбивство банкіра Сергія Дядечка.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

26 червня кандидати у присяжні не прийшли на засідання. Суддя Владислав Лисенко сказав, що закінчити відбір буде можливо орієнтовно після 15 липня, коли в людей закінчаться відпустки.

Поки не буде сформовано склад присяжних суд не може розглядати справу. Наразі головуючий суддя може тільки вирішувати питання запобіжного заходу.

26 червня суд намагався розглянути це питання. Прокурори клопотали залишити Шепелева під вартою. Сам обвинувачений попросив розглянути це питання наступного дня, на коли призначено чергове засідання і до суду прибудуть решта його захисників. 26 червня в суді був тільки адвокат Андрій Циганков. Шепелева також захищають Денис Анікін і Юрій Татьков.

Суддя після виходу із нарадчої ухвалив відкласти розгляд на наступний день.

Крім того, обговорювалась ситуація, що склалась 20 червня, коли в Шепелева було призначено засідання у Дарницькому та Києво-Святошинському судах і обидва не відбулися. Зі слів захисту, спочатку їх клієнта мали конвоювати в Дарницький суд на 10 годину. Але замість того його привезли в Києво-Святошинський суд, де засідання мало бути на 14 год.

Адвокат Циганков сказав, що 20 червня вранці везти Шепелева до Києво-Святошинського суду не було підстав. На його думку, таким чином створюється конфлікт між стороною захисту і судом.

«Питання полягає в політичній заангажованості даної справи», – додав він.

На це суддя відповів, що в обвинувальному акті політичної заангажованості немає, а більше нічого, крім акту, він поки не бачив.

Прокурор сказав, що 20 червня їм повідомили з Дарницького суду, що засідання не відбудеться у зв’язку з атестацією одного з суддів. З його слів, захист також мав про це дізнатися і мав ще достатньо часу, щоб прибути до Києво-Святошинського суду, але не зробив цього.

Адвокат Циганков це спростовував і зачитав переписку від 20 червня, в якій прокурор підтверджував, що буде в Дарницькому суді. Він попросив суд зробити запит, на основі якого документа проводилось конвоювання Шепелева.

Однак суддя сказав, що поки що запити суд робити не може, оскільки не відібрані присяжні. Водночас суддя зачитав відповідь СБУ, в ізоляторі якої перебуває Шепелев, з приводу його здоров’я. У листі йдеться, що обвинувачений може утримуватись під вартою.

Зараз у судах міста Києва і Київської області знаходиться п’ять кримінальних справ стосовно Олександра Шепелева. Остання стосується розтрати коштів «Родовід Банку». Наразі її скерували до Апеляційного суду для визначення підсудності.

Києво-Святошинський суд слухає справу про перший замах на вбивство банкіра Сергія Дядечка у 2011 році. За версією обвинувачення, Шепелев вирішив убити Дядечка, оскільки той знав про його схеми розкрадання коштів «Родовід Банку». Машину Дядечка обстріляли, але він вижив. У Дарницькому суді перебуває справа щодо Шепелева про фальсифікацію кримінальної справи проти Дядечка в Росії і повторний замах на його вбивство у 2013 році. Тут уже був зачитаний обвинувальний акт і суд уже викликав для потерпілого Дядечка, але той не прийшов.

Оболонський суд розглядає справу за обвинуваченням Шепелева у вбивстві у 2003 році голови наглядової ради «АвтоКразБанку» Сергія Кириченка, а Деснянський суд – справу про втечу Шепелева з лікарні з-під варти у 2014 році.

Судові засідання за участю Шепелева неодноразово відкладалися через скарги на стан здоров’я.

8 лютого 2018 СБУ затримала Олександра Шепелева поблизу Києва. Він був побитий і стверджував, що повернувся в Україну кілька місяців тому, написавши генпрокурору, що хоче дати показання. За словами Шепелева, його викрали і побили люди, які представлялись військовою прокуратурою і вимагали компромату на діючу владу. При затриманні в нього виявили посвідчення підполковника «Міністерства державної безпеки «ДНР» на ім’я іншої особи, але з його фотокарткою.

З лютого 2018 Шепелев утримується під вартою.

Раніше, у 2014 році, в статусі підозрюваного, перебуваючи в лікарні, він втік разом із конвоїром і переховувався за кордоном. В останній час проживав у Росії.

У 2006-2010 рр. Олександр Шепелев був народним депутатом від «Блоку Юлії Тимошенко», а після обрання президентом Віктора Януковича – членом фракції Партії регіонів.

Раніше колишній тимчасовий адміністратор «Родовід Банку» Сергій Щербина розповідав, що Шепелев був «смотрящим» у банку від Юлії Тимошенко.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check