У справі про $500 тис. хабара директору Інституту агроекології Фурдичку зачитали обвинувальний акт

У Голосіївському суді Києва 20 червня прокурор зачитала обвинувальний акт у справі керівника Інституту агроекології Ореста Фурдичка, який звинувачується в отриманні хабара.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Спочатку захист Фурдичка намагався закрити засідання для преси.

Адвокат Сухов: Зараз будуть оголошуватися дані персонального характеру в обвинувальному акті, які ще не встановлені в судовому рішенні. Це може зашкодити…

Суддя Бойко: Які дані персональні?

Адвокат Сухов: Зараз прокурор оголосить… Це пов’язано з вчиненням певних діянь, які інкримінують Фурдичку Оресту… Вони стосуються персонально Ореста Фурдичка. Він є академіком, є керівником Інституту, займає певні посади і це може зашкодити його особі. Тому ми поки що заперечуємо проти участі ЗМІ і відеофіксації засідання.

Фурдичко: Я підтримую.

Адвокат Шупеня: Так.

Прокурор Жовницька: Шановний суд, я заперечую. Персональні дані тут – це його прізвище і обвинувачення, яке йому повідомлено. У нас відкритий судовий розгляд. Підстав для проведення у закритому режимі немає, тому я вважаю, що ЗМІ можуть бути присутні та фіксувати судове засідання.

Суддя Бойко: Суд, порадившись на місці, ухвалив: відмовити у забороні ЗМІ фіксувати процес на даному етапі. Можливо, в подальшому, коли буде здійснюватися допит свідків з метою забезпечення… нерозголошення даних… убезпечення, щоб ці дані почули інші свідки, можливо, буде вирішено по-іншому це питання. Проте на даний момент суд вважає, що ніяких персональних даних в оголошенні обвинувального акту не розголошується.

Обвинувальний акт зачитувався у короткому викладі.
Керівник Інституту агроекології та природокористування НААН України Орест Фурдичко звинувачується за ч. 4 ст. 368 КК України – в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, поєднаному з вимаганням. А саме, що він вимагав та отримав хабар у засновника компанії «Сател Україна» Віталія Верещинського за нерозірвання договору спільної діяльності із будівництва житлового комплексу на земельній ділянці Інституту.
 
Договір про спільну діяльність підписали у лютому 2017-го. Інститут зобов’язавався отримати дозволи на будівництво, а інвестор – виконувати інші необхідні функції, зокрема нести витрати на будівництво і введення об’єктів в експлуатацію. У результаті Інститут мав отримати 1325 кв.м. площі квартир, 600 кв.м. адміністративних приміщень і 7 гаражних боксів. 
 
У грудні 2017-го у Фурдичка начебто виник злочинний намір на вимагання та отримання від засновника ТОВ «Сател Україна» Верещинського неправомірної вигоди. На початку грудня, як йдеться в обвинувальному акті, у своєму службовому кабінеті Фурдичко озвучив Верещинському вимогу хабара в сумі $500 тис. за уникнення ризику розірвання договору з ініціативи Інституту, неперешкоджання виконанню умов договору. Фурдичко нібито сказав Верещинському, що вже знайшов інших забудовників і в разі відмови заплатити гроші договір буде розірвано на вимогу Інституту. 
 
Прокурор читає обвинувальний акт
 

28.12.2017 приблизно о 17 год. Фурдичко в приміщенні Інституту (Київ, вул. Метерологічна,12) пред’явив Верещинському вимогу до кінця 2017 року надати частину хабара в розмірі $300 тис. При цьому Фурдчико попросив ще додатково передати йому у власність дві квартири за дотримання умов договору. Він запропонував при передачі грошей підписати додаткову угоду, яка покращить умови для «Сател Україна»: мінімізує ризик розірвання договору і дасть додаткові гарантії компенсації витрат в разі його розірвання з ініціативи Інституту. Водночас гроші Фурдичко сказав передати через Сергія Косогова, якому не було відомо про ці домовленості.

30.12.2017 в приміщенні Інституту Фурдичко на зустрічі з Верещинським підписав додаток до договору про спільну діяльність. Далі він нагадав забудовнику про передачу грошей і пообіцяв затвердити угоду в президента НААН 3-4 січня і повернути екземпляр Верещинському після передачі решти суми – $200 тис.

Згідно з обвинувальним актом, Фурдичко наказав Косогову привезти і передати йому гроші в ресторані «Будьмо!» (м.Київ, вул. Академіка Заболотного, 138). Для цього Фурдичко дав йому машину та водія. 

30.12.2017 Косогов отримав від Верещинського $300 тис. Після цього Косогова та Фурдичка затримали співробітники НАБУ.

Орест Фурдичко спершу сказав, що обвинувачення йому незрозуміле.

«Я не знаю, в чому мене звинувачують, тому що я ні в кого хабара не вимагав…», – заявив він.

 
Фурдичко
Однак суд роз’яснив, що наразі йдеться не про визнання вини, а про зрозумілість змісту і тексту обвинувального акту.

Після цього Фурдичко сказав, що акт розуміє.

Далі суд запитав, чи визнає він себе винним. Фурдичко відповів, що не визнає і хоче давати показання.

Він також наголосив, що нагороджений трьома орденами “за заслуги”.

Суд визначив порядок дослідження доказів. Суд обрав варіант запропонований прокурором: спочатку допитати свідків, дослідити письмові докази, потім дослідити докази захисту, допитати обвинуваченого і провести дебати.

Сторона захисту хотіла розпочати з документів, запевняючи, що після цього можуть виникнути додаткові запитання до свідків. Однак судді сказали, що сторона обвинувачення може представляти свої докази у тому порядку, як їй зручно, і захист згодом так само.

Крім того, суд дозволив Фурдичку у період державних вихідних 28 червня – 2 липня виїхати у Львівську область, де він хоче відвідати могилу батьків.

Наступне засідання призначили на 17 липня. У це засідання прокурор планує забезпечити явку двох свідків. Що це будуть за свідки, ще точно не відомо. Всього свідків у справі шестеро.

Злочин, що інкримінується Фурдичку, карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Справу розглядає колегія суддів Голосіївського суду Києва у складі Олександра Бойка, Миколи Дідика і Галини Бондаренко.

Зазначимо, що Сергій Косогов, який начебто в якості посередника отримував кошти для Фурдичка, у 2017 році декілька місяців був директором фірми-забудовника «Сател Україна» і саме він підписував договір з Інститутом. У грудні 2017-го Косогов був затриманий разом із Фурдичком і також мав статус підозрюваного. Раніше його вважали спільником директора Інституту. Однак тепер він є просто свідком і даватиме в суді показання проти Фурдичка.У 2010-му Косогов був засуджений за ч.3 ст.368 КК (хабар) до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади строком на 3 роки (Косогов вийшов на волю раніше завдяки “закону Савченко”).

«Йому було тяжко знайти роботу. У свою чергу, Фурдичко взяв Косогова на підпорядковане йому ДП «Городецьке» юристом», – пояснювала раніше в судовому засіданні прокурор Аліна Жовницька.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check