Суд продовжив Насірову обов’язки і не пустив за кордон

Шевченківський суд Києва 15 червня продовжив екс-голові ДФС Роману Насірову строк дії додаткових обов’язків на два місяці.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Суд місяць тому продовжив обов’язки Насірова і вони мали б закінчитись в липні, але наступне засідання призначено на серпень і таким чином суд не мав би можливості продовжити їх дію. Тому прокурор САП Роман Симків звернувся з клопотанням раніше.

Симків зазначив, що ризики у поведінці обвинуваченого продовжують існувати. Зокрема, раніше він часто виїздив за кордон, володіє (за даними САП і НАБУ) паспортом громадянина Великої Британії, який відмовився здавати (Насіров стверджує, що не має британського паспорта), а також начебто має нерухомість в Лондоні.

«Посилився ризик переховуватися від суду… В певні періоди часу поліція не володіє інформацією про місцезнаходження Насірова. На наш запит від 14 травня 2018 року поліція пояснює, що є некоректна робота системи GPS, самого електронного браслета, погане покриття 3G-інтернету в місті Києві. Проте є порядок… Визначено чітко, що повинна робити поліція. В першу чергу, вони мають повідомити прокурора і суд. Скласти відповідні рапорта… Але цього всього не робиться! Більше того, настільки неналежно виконуються обов’язки, що поліція на наш запит просто констатує: так ми порушуємо і нічого не вживаємо; щоб вирішити питання про притягнення винних осіб до відповідальності нами ініційовано службову перевірку за даним факто», – розповів прокурор Симків.

Також, на думку обвинувачення, зберігається ризик впливу на свідків, експерта і спеціаліста. Намагання вплинути на експерта було зафіксоване ще на етапі досудового розслідування. Хоча Насіров це спростовує. За його словами, це були офіційні листи ДФС до керівництва КНДІСЕ.

Наголошувалось на впливовості Насірова, його дружніх стосунках з деякими народними депутатами (імена не називались), інформованість про хід слідства та спроби ухилитися від повідомлення про підозру.

Адвокати проти клопотання заперечували і називали процесуальну поведінку Насірова зразковою. Вони звертали увагу, що, відовідно до практики ЄСПЛ, з плином часу ризики зменшуються і якщо обвинувачення не надає нових фактів, то запобіжний захід пом’якшується.

Як стверджує захист, клопотання про продовження обов’язків щоразу ідентичні. Крім того, на їх думку, у підготовчому засіданні 27 листопада 2017 року суд з порушенням продовжив Насірову обов’язки. Адвокати посилаються на рішення Конституційного суду від 23.11.2017 і вважають, що прокурор після передачі справи до суду мав заново клопотати про застосування запобіжного заходу, а раніше визначена застава у 100 млн грн, з якою пов’язані обов’язки, уже втратила свою чинність. Тому, на думку захисту, сьогодні до Насірова не застосовано жодного запобіжного заходу.

«Безпідставно викладено на бумазі те, що не відповідає дійсності, – реагував Насіров на клопотання прокурора.

З приводу проблем з електронним браслетом екс-голова ДФС не бачить порушень зі свого боку.

«Нацполіція відповідає навіть не щодо роботи мого засобу контролю, а взагалі системи… 3G-зв’язок поганий! Так що я винуватий, що якість покриття 3G трошки не те. Яке це до мене може мати відношення?!…», – сказав він.

 

Насіров цитував деякі уривки клопотання. «До неналежного виконання своїх обов’язків працівників ГУ НП в місті Києві могла підштовхнути і поведінка Насірова Р.М. Шановний суд, я б дуже хотів, щоб ви запитали сторону обвинувачення, що вони мали на увазі», – обурився він.

Нагадаємо, що Насіров зобов’язаний носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не може без дозволу виїздити за межі Київської області, має з’являтися до суду. Ці обов’язки були застосовані після того, як його родина внесла 100 млн грн застави.

Аналогічно суд за клопотанням прокурора продовжив обов’язки керівнику Департаменту погашення боргу ДФС Володимиру Новікову, який вніс 8 млн грн застави. Захисник Новікова зазначала, що він зараз перебуває у відпустці по догляду за дитиною, у ДФС не працює, а тому, на її думку, підстав для продовження обов’язків нема.

Крім того, адвокати Насірова подали клопотання про дозвіл на виїзд за кордон для медичної консультації. Зі слів захисника Дроздовського, йшлося про 5 днів в кінці червня. В цій частині, коли йшлося про медичну документацію щодо діагнозу Насірова, суд провів розгляд у закритому режимі. У підсумку суд на місці вирішив у клопотанні відмовити.

15 червня суд не встиг послухати жодної сторінки обвинувального акту. Попереднє засідання 30 травня вимушено відклали, оскільки в суді тимчасово відключили світло. Як відомо, раніше прокурор встиг зачитати 245 із 774 сторінок.

Наступне засідання призначено на 13 серпня, коли в обвинувачених закінчується строк дії обов’язків.

Обвинувальний акт читають у повному обсязі, оскільки на цьому наполягав Насіров та його адвокати. Водночас захист просив слухати справу у розумні строки і призначати засідання частіше, але судді стверджують, що це неможливо через завантаженість суду.

Нагадаємо, що раніше суд зобов’язав Державну міграційну службу м.Києва повернути екс-голові ДФС Роману Насірову внутрішній паспорт громадянина України і скасував арешт годинників дружини Насірова.

Шевченківський суд Києва 27 листопада 2017 почав розглядати по суті справу за обвинуваченням екс-голови ДФС Романа Насірова і директора Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова. Їх обвинувачують у зловживанні владою і службовому підробленні при наданні компаніям Олександра Онищенка розстрочок податкового боргу та зобов’язань на 2 млрд грн.

Справу Насірова слухає колегія суддів Шевченківського суду Києва у складі Володимира Бугіля, Лідії Щебуняєвої і Оксани Хардіної. Суддя Андрій Трубніков – запасний.

31 січня 2018 року Кабінет міністрів звільнив Насірова з посади голови Державної фіскальної служби. Тепер він оскаржує це рішення в суді.

 

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check