Суд повернув обвинувальний акт у справі Мартиненка

Шевченківський суд Києва 21 червня повернув прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обвинувальний акт у справі, де одним із обвинувачених є екс-нардеп Микола Мартиненко.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Є окрема думка одної з суддів, яка, ймовірно, відмінна від рішення колегії про повернення обвинувального акта. Однак вона поки що не озвучувалася.

Сам Мартиненко, інші обвинувачені та адвокати були за те, щоб суд розглядав обвинувальний акт.

Крім того, суд відмовив у клопотанні САП щодо покладення на обвинувачених обов’язків, які обмежують їх у пересуванні та спілкуванні.

Прокурор Роман Симків відмовився від коментарів до появи повного тексту судового рішення.

Суд зачитав короткий текст рішення близько 15.00. Повний текст планують оголосити о 17.00 і тоді стануть відомі причини такого рішення.

«Судовий репортер» згодом опублікує подробиці із засідання. 

Справу розглядала колегія суддів у складі Оксани Голуб, Тетяни Левицької і Оксани Хардіної.

У справі шестеро обвинувачених:
* колишній нардеп від «Народного Фронту» Микола Мартиненко;
* заступник гендиректора державного концерну «Ядерне паливо» Володимир Богданець;
* гендиректор «СхідГЗК» Олександр Сорокін;
* голова правління ПАТ НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома;
* колишній заступник директора «СхідГЗК» Руслан Журило;
* директор з управління закупівлями Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерій Васильков.

Їм інкримінуються злочини за ч.5 ст.191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем), ч.3 ст.209 (легалізація доходів одержаних злочинним шляхом), ч.1 ст.255 КК України (створення злочинної організації).

Мартиненку М.В. та Василькову В.О. інкримінується заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко М.В., Перелома С.В., Журило Р.М., Сорокін О.Г. та Богданець В.І. обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн. дол. США, шляхом неправомірного укладення та подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» №70/13 через австрійську компанію-посередника STEUERMANN Investitions- und Handelsgesellschaft mbH, підконтрольну учасникам злочинної організації.

Розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні вказаних злочинів наразі триває, зокрема оголошено в розшук ще 4 фігурантів, двоє з яких – громадяни Австрійської Республіки, ще одного з підозрюваних, який переховувався було затримано та обрано запобіжний захід.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Push 2 Check